• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Кувейтом
Опубліковано 19 липня 2022 року о 15:51

Публічна дипломатія України в Кувейті протягом останніх років набула значної активізації, про що свідчить низка успішно реалізованих проектів у різних сферах культурно-гуманітарного співробітництва. Спектр заходів у зазначеному напрямку включає гідну презентацію українських галузей культури, медицини, освіти, спорту, туризму тощо. Під час реалізації певних проектів було також засвідчено  потужний потенціал цифрової дипломатії.

Протягом останнього десятиліття в Кувейті відбулася низка важливих заходів культурної дипломатії, зокрема виступ камерного оркестру Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (січень 2013 р.), виставка петриківського розпису (травень 2013 р.), виступ Національного хору імені Вірьовки (серпень 2015 р.), виступ Національного академічного ансамблю танцю України імені П.Вірського (січень 2019 р.), концерти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під керівництвом Г.Макаренка та українського піаніста та композитора Є.Хмари (січень 2020 р.) тощо. 

19-24 січня 2020 р. вперше за всю історію двосторонніх відносин в Кувейті відбулася масштабна іміджева подія під назвою «Тиждень України в Кувейті», в рамках якої відбулися заходи торговельно-економічного, культурно-мистецького, освітнього та спортивного спрямувань.

У січні 2023 році відбулася триденна серія заходів з презентації пам’ятної книги учнів та колег В.Лобановського про кувейтський період кар’єри українського тренера (арабською мовою) за участі футбольного арбітра М.Ступара та Віцепрезидента ФК «Динамо» О.Семененка.

Протягом 2023-2024 рр. посольством було організовано 2 концерта Євгена Хмари (з нагоди 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Кувейтом у 2023р.), різноманітні тематичні виставки на території посольства з культурної та історичної тематики, а також віртуальні виставки щодо України у війні.

Детальніше з напрямами публічної дипломатії України в Кувейті пропонуємо ознайомитись у брошурі «Україна в Кувейті» за посиланням https://kuwait.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/ukrayina-v-kuvejti .

З часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Кувейтом двічі проводилися «Дні української культури в Державі Кувейт».

Перші в історії українсько-кувейтських відносин «Дні української культури в Державі Кувейт» пройшли 23-24 травня 2012 р. за ініціативи Посольства України в Державі Кувейт та під егідою Національної Ради з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт, а також місцевої компанії «Kuwait Energy». У рамках заходу  відбулася виставка українського сучасного образотворчого мистецтва, а також музичний концерт Народних артистів України Н. Крутової-Шестак та Б.Сташківа за участі учасників модерн-балету «Життя». «Дні української культури» відзначилися значним інтересом з боку кувейтської громадськості та набули широкого висвітлення в місцевих телевізійних і друкованих ЗМІ, що актуалізувало увагу підданих емірату до України, яка готувалась на той момент до проведення  ЄВРО-2012.

Успіх такої видатної події зумовив зацікавленість обох сторін у проведенні другої серії «Днів української культури в Державі Кувейт» у 2015 р. До програми культурних заходів увійшли: виступ колективу Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г.Верьовки; демонстрація на широкому екрані вітчизняної художньої стрічки «Хайтарма» в кувейтському кінотеатрі «Leila Gallery»; художня виставка українських художників, серед яких заслужений діяч мистецтв України А.Гайдамака, О.Добродій, Є.Старостіна, А.Дудік.

Крім того, історія культурного співробітництва України та Кувейту, що налічує чимало років, була ознаменована такими важливими заходами, як візит делегації Спілки кувейтських журналістів в Україну (грудень 2011 р.), виступ камерного оркестру Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського на 19-му культурному фестивалі «Аль-Курейн» (січень 2013 р.), виставка петриківського розпису (травень 2013р.) тощо.

З іншого боку, Національна Рада з питань культури, мистецтва та літератури Кувейту виступила одним із співорганізаторів «Днів кувейтської культури в Україні» в червні 2013 р. з нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Кувейтом та в лютому 2018 року з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між обома країнами. Під час цих акцій столичній публіці були презентовані художні полотна кувейтських митців, виконані музичні твори на традиційні арабські мотиви.

1-5 серпня 2019 р. в черговий раз відбулись Дні культури Кувейту, але на цей раз у культурній столиці України – у м. Львові. Програма заходів включала виступ українських колективів та виконавців у дуеті з музичним ансамблем маестро Аюба Хедра, відкриття виставки кувейтського художника Абдаллаи Аль-Зейда та виставки народного одягу Держави Кувейт, етновечірку, концерти.

У липні 2013 р. офіційна кувейтська делегація, представлена Державним Міністерством у справах молоді емірату, вперше взяла участь у 12-у міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!», який проходив у МДЦ «Артек».

У 2016 р. за фінансової та організаційної підтримки Національної Ради з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт було завершено реалізацію проекту видання першої збірки творів Т.Шевченка у перекладі арабською мовою. До змісту увійшли вибрані драматургічні, поетичні і художні твори Великого Кобзаря, а також окремі біографічні статті українських і кувейтських літературознавців. 15 липня 2016 р. в МЗС України відбулася урочиста церемонія презентації збірки, а в ході дипломатичного прийому з нагоди Дня незалежності України 1 грудня 2016 р. Посольством було проведено урочисту презентацію зазначеної книги в Кувейті.

У грудні 2016 р. кувейтська компанія «Flash film» (Генеральний директор та режисер – Абдулла Ас-Сальман), за організаційної підтримки Посольства, провела зйомки на території Києва та Київської області художнього фільму «П’ятизіркова подорож». Зазначений кувейтський режисер майже щороку (в 2013, 2014, 2015 та 2016 рр.) успішно проводив зйомки фільмів в Україні. Слід зауважити, що поширення через кінематограф інформації про Україну в Кувейті сприяє підвищенню туристичної привабливості нашої держави та покращенню її іміджу в цій арабській країні.

З 19 по 24 січня 2020 р. Посольство України в Кувейті організувало в країні перебування масштабну іміджеву подію під назвою «Тиждень України в Кувейті», в рамках якої відбулися заходи торговельно-економічного, культурно-мистецького, освітнього та спортивного спрямувань, покликані посилити увагу кувейтської громадськості до нашої держави та стимулювати співробітництво з нею. Відправною точкою ідеї «Тижня України в Кувейті 2020» слугувала висока мета –  гідно презентувати найвидатніші досягнення та найяскравіші надбання сучасної України в усіх сферах. Обрана ціль лягла в основу гасла проекту: «Бізнес, культура, освіта, мистецтво, спорт – заходи, що об’єднують Україну та презентують її світу».

Ключовим торговельно-економічним заходом Тижня став дводенний бізнес-форум (21-22 січня 2020 р.), організований спільно з Торговельно-промисловою палатою Кувейту. У форумі взяли участь представники близько 25 українських компаній, які презентували потенціал України у сфері інвестицій, сільського господарства, високих технологій, хімічної, харчової та легкої промисловості. В урочистій церемонії відкриття взяли участь заступник Міністра нафти Кувейту шейх Німр Ас-Сабах та Перший заступник Голови ТПП Кувейту Абдульвагаб Аль-Ваззан.

Найпомітнішою культурно-мистецькою подією Тижня став концерт українського симфонічного оркестру «Київ-Класік» під керівництвом видатного диригента Германа Макаренка, який окрім творів всесвітньо відомих композиторів виконав зразки української та арабської музики. Захід відбувся за організаційної та фінансової підтримки Національної Ради з питань культури, мистецтва та літератури Кувейту.

Іншою музичною подією Тижня став сольний фортепіанний концерт видатного українського піаніста та композитора Євгена Хмари у Вищому музичному інституті Кувейту. Крім того, Є.Хмара виконав окремий твір в рамках вищезгаданого концерту українського симфонічного оркестру «Київ-Класік», а також забезпечував музичний супровід більшості заходів Тижня. Зокрема, піаніст-віртуоз виконав авторські композиції на роялі в ході вечора української моди в найбільшому ТЦ Кувейту «The Avenues», де представники українських модних домів «VoleeYu» та «S.Moroz» презентували свої унікальні колекції одягу і прикрас зі східними мотивами.

Сольні виступи талановитого українського піаніста та композитора у Кувейті відбувались напередодні національних свят Кувейту – Національного Дня та Дня Визволення. Варто відзначити креативний підхід  Є. Хмари у привітанні громадян Кувейту з цими  важливими  святами: музикант опублікував відеозапис з авторським виконанням гімну Кувейту. Музичний подарунок став дуже популярним у соціальних мережах Посольства, зібравши велику кількість вподобань.

Завершальним офіційним заходом Тижня стало дипломатичне прийняття з нагоди Дня Соборності України (23 січня 2020 року). Високим гостем заходу став Міністр торгівлі та промисловості Кувейту Халід Аль-Родан, який очолює кувейтську частину Міжурядової комісії з питань торговельного, економічного та технічного співробітництва між Україною та Кувейтом.

Більшість заходів Тижня супроводжувала фото-виставка, присвячена Дню Соборності України, та виставка дитячих малюнків «Щаслива дитина – квітуча Україна» від української галереї «Єлисаветград» (м. Кропивницький). Крім того, за домовленістю з Міністерством інформації Кувейту, протягом тижня було забезпечено підсвітку найвідомішого визначного місця Кувейту – «Кувейтських веж» – кольорами українського прапора.

На всіх заходах Посольства були присутні представники ділових та громадських кіл Кувейту, іноземного дипломатичного корпусу, української діаспори, а також провідні ЗМІ Кувейту. Кожен захід в рамках Тижня був висвітлений кувейтськими телеканалами, газетами та численними повідомленнями в соціальних мережах.

Таким чином, проведення Тижня України в Кувейті дозволило кувейтській громадськості більше дізнатися про нашу державу, що покращує її імідж серед громадян та керівництва Кувейту як високорозвиненої та висококультурної держави, надійного ділового та інвестиційного партнера, а також привабливого напряму для рекреаційного та медичного туризму. Така безпрецедентна подія є запорукою активізації двостороннього співробітництва в усіх сферах.

Детальніше з напрямами публічної дипломатії України в Кувейті пропонуємо ознайомитись у брошурі «Україна в Кувейті» за посиланням https://kuwait.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/ukrayina-v-kuvejti .

Значний потенціал у двосторонніх гуманітарних відносинах існує у сфері охорони здоров’я. У цьому контексті слід відзначити позитивні результати діяльності у Кувейті професора медицини, Героя України, вітчизняного лікаря-реабілітолога В.І.Козявкіна, лікування в якого пройшли чимало пацієнтів.

Розроблені цим фахівцем методи лікування уражень центральної нервової системи та захворювань органів опорно-рухового апарату були високо оцінені співробітниками медичної сфери та вищим керівництвом країни акредитації. У результаті декілька сотень кувейтських дітей, хворих на церебральний параліч, у 2013 році пройшли лікування в Міжнародній клініці відновного лікування (м.Трускавець). Крім того, триває обговорення можливості відкриття на території Кувейту регіонального реабілітаційного центру з використанням досвіду українських лікарів.

У цьому зв’язку в грудні 2015 р., січні 2016 р., грудні 2017 р., травні 2018 р. та червні 2019 р. відбулися робочі візити до Кувейту проф. В.І.Козявкіна, під час яких, серед іншого, були проведені переговори з представниками Міністерства охорони здоров'я Кувейту. Центральною віссю згаданих переговорів стало обговорення можливості відновлення програми уряду з направлення хворих на церебральних параліч та інші розлади центральної нервової системи на лікування до України, а також створення в Кувейті спеціального реабілітаційного центру з використанням напрацювань вітчизняної медичної школи.

Про зацікавленість в подальшому розвитку взаємодії між обома країнами в сфері охорони здоров'я свідчить підтримання контактів на постійній основі: візити Міністра охорони здоров’я Кувейту Г.Ас-Сайєра в Україну в січні та квітні 2011 р., переговори заступника Міністра охорони здоров'я України О.Толстанова з кувейтським колегою Х.Ас-Сагляві в рамках 2-го засідання Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва в грудні 2013 р, зустрічі проф. В.І.Козявкіна з керівником МОЗ Кувейту А.Аль-Убейді та членами парламентського комітету Національної Асамблеї з питань охорони здоров'я в травні 2012 р. та грудні 2015 року.

Триває опрацювання питання залучення Кувейтського фонду арабського економічного розвитку (КФАЕР), провідної фінансової установи емірату, до участі в частковому фінансуванні національного проекту «InterMedicalEcoCity» – спорудженні клініки відновлювального лікування на території Арабатської стрілки. Попри загальну налаштованість кувейтської сторони, початок реалізації проекту відкладено через незаконну анексію АР Крим з боку РФ та напружену безпекову ситуацію в окремих районах східних областей України.

З 19 по 24 січня 2020 року Посольство України провело масштабну іміджеву подію під назвою «Тиждень України в Кувейті», в рамках якої відбулися заходи торговельно-економічного, культурно-мистецького, освітнього та спортивного спрямування, покликані привернути увагу кувейтської громадськості до нашої держави та стимулювати співробітництво з нею. Ключовим торговельно-економічним заходом Тижня став дводенний бізнес-форум (21-22 січня 2020 р.) за участю представників близько 25 українських компаній, організований спільно з Торговельно-промисловою палатою Кувейту. Окремою подією в рамках Форуму стала низка медичних презентацій, зокрема презентація «Методу Козявкіна» за участі представників Міжнародної клініки відновного лікування (м. Трускавець), а також презентація досягнень української медицини в області лікування стовбуровими клітинами широкого спектру захворювань за участі провідних фахівців «Асоціації практичної та дослідницької медицини» (APRM).

Робота Посольства на освітньому напрямку передбачає чимало освітніх проектів для дітей та університетської молоді.

У вересні 2013 р. до України здійснила візит делегація Кувейтського університету – єдиного державного вищого навчального закладу емірату, в рамках якого були підписані меморандуми про академічне співробітництво з КНУ імені Т.Шевченка та НМУ імені О.О.Богомольця.

У січні 2015 р. Кувейтський університет вперше прийняв на стажування двох українських студентів-арабістів, надавши безкоштовні місця для навчання в мовному центрі протягом 2015-2016 навчального року. У зв'язку з успішністю українських студентів, Кувейтський університет продовжує щороку виділяти по 5 стипендій для навчання (2016/2017 н.р., 2017/2018 н.р., 2018/2019 н.р. та 2019-2020 н.р.).

Крім того, у травні 2016 р. був підписаний Меморандум про співробітництво між провідним кувейтським освітнім закладом «Державною адміністрацією Кувейту з питань прикладної освіти та навчання» та НТУУ «Київський політехнічний інститут.

У листопаді 2016р. було укладено Меморандум про взаєморозуміння між Дипломатичною академією України та Кувейтським дипломатичним інститутом імені С.Н.Ас-Сабаха.

У ході державного візиту Президента України П.Порошенка до Кувейту в березні 2018 року був укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо наукового співробітництва між Національною академією наук України і Кувейтським інститутом наукових досліджень (KISR) (від 18 березня 2018 року), який закладає правове підґрунтя для наукового співробітництва між ключовими науковими інституціями обох держав.

На продовження досягнутого успіху Посольство ініціювало у серпні 2020 р. онлайн-кампанію “STUDY IN UKRAINE NOW: Ukrainian universities – definitely your educational destination” з метою промоції топ-університетів України, зокрема: 

Lviv Polytechnic National University

Odessa National Medical University  

Flight Academy of the National Aviation University of Ukraine .

24 жовтня 2019 р. Посольством України в Державі Кувейт були започатковані волонтерські курси французької мови для дітей «Le petit prince et princesse» з  нагоди Дня Організації Об’єднаних Націй. Курси проводяться у приміщенні Посольства в рамках роботи Недільної школи для українських школярів. Французька мова є однією з робочих мов ООН, яка за кількістю мовців у світі займає провідні позиції. Популярність та поширеність французької мови зумовлюють жвавий інтерес до її вивчення, що й послугувало натхненням для створення курсів французької мови для українських школярів.

7 листопада 2019 р. відбувся перший в історії українсько-кувейтських відносин телеміст між Київською гімназією східних мов №1 та кувейтською школою «Ум Кульсум» для дівчат, покликаний встановити відносини дружби та співробітництва між молоддю наших країн – майбутніми лідерами, які натхненно вивчають мови та культури світу. Прокладений місток дружби між українською та кувейтською школами став ще одним кроком до розбудови плідної співпраці між Україною та Кувейтом в освітній сфері.

Під час конференції учні обмінялися культурними візитівками своїх країн (презентували народні танці, вірші й пісні), поспілкувалися в режимі відкритого мікрофону, а також вручили головам дипломатичних місій в Кувейті та Україні «дипломатичні валізи-скарбнички» з листами, сувенірами та малюнками для подальшої передачі друзям по іншу сторону моста.

23 січня 2020 року, в рамках «Тижня  України в Кувейті 2020», в Кувейтському університеті відбулася міжнародна студентська конференція за участі Посла України О.О.Балануци, ректора Кувейтського університету Х.Аль-Ансарі, декана Філологічного факультету С.Абдельваггаб, а також кувейтських та українських студентів. У ході заходу з лекціями виступили Посол О.О.Балануца, декан Філологічного факультету С.Абдельваггаб та випускник одного з українських вузів С.Аль-Каллаф. З короткими презентаціями також виступили українські студенти, які навчаються в Кувейтському університеті. По закінченню конференції у внутрішньому дворику університету було висаджено українську алею дерев. 

24 січня 2020 р. на завершення «Тижня України в Кувейті 2020» у приміщенні Посольства України в Державі Кувейт пройшов кулінарний майстер-клас та урок малювання для школярів недільної школи при Посольстві. По закінченню уроку діти отримали пам’ятні сувеніри – футболки з українською символікою. Інший майстер-клас з образотворчого мистецтва було організовано 21 лютого 2020 р. до Міжнародного дня рідної мови. Діти українських громадян, що проживають у Кувейті, мали чудову нагоду поспілкуватись солов'їною у приміщенні Посольства України в Державі Кувейт під час креативного майстер-класу з миловаріння.

18 липня 2023 р. Дипломатична Академія України спільно з Посольством України в Кувейті презентувала історичне видання – перший переклад кувейтських новел «У пошуках коштовних перлин» українською мовою. 
Це унікальні 22 новели авторства 10 кувейтських письменників, які змальовують самобутню та загадкову культуру кувейтців, що ґрунтується на укорінених суспільних і родинних цінностях. Запрошуємо ознайомитись зі збіркою за посиланням: http://novels.learnarabic.in.ua/

Враховуючи високий рівень життя кувейтських громадян, перспективним вбачається розвиток співпраці в туристичній сфері. Зокрема, особливу увагу серед підданих країни акредитації викликає лікувальний туризм.

У рамках роботи, спрямованої на пропагування медичного туризму в Україні, 22 лютого 2017 р. в приміщенні Посольства України в Кувейті відбулася презентація українських медичних центрів та прес-конференція за участю випускника НМУ ім. О.О.Богомольця, директора медичних компаній «Альдамен» та «Альджавад» док. Алі Джохара, який розповів місцевим журналістам про українську медичну школу, а також про видатних українських лікарів.

Позитивним фактором для активізації туристичного потоку між Україною та Кувейтом стала лібералізація візового режиму та отримання громадянами можливості оформляти в’їзні візи в аеропортах обох країн.

Протягом «Тижня України в Кувейті 2020» на дводенному бізнес-форумі (21-22 січня 2020 р.) у Торговельно-промисловій палаті Кувейту, у якому взяли участь представники близько 25 українських компаній, окремою подією стала презентація туристичних можливостей України (рекреаційний та лікувальний туризм).

15-18 січня 2020 р. у рамках Кувейтського авіашоу-2020 широке коло представників іноземного дипломатичного корпусу в Кувейті, у т.ч. Посольство України, взяли участь у туристичній виставці. Україну на зазначеному заході представили співробітники Посольства та члени їхніх сімей. Протягом 4 днів відвідувачі заходу мали змогу більше дізнатися про нашу державу, її найпривабливіші туристичні місця, транспортне сполучення та візовий режим.

15 лютого 2020 р. колектив Посольства України в Кувейті та представники української діаспори в Кувейті взяли участь у щорічному ярмарку «Kuwait Market», що проходив на території Кувейтського зоопарку. В українському павільйоні гості мали можливість придбати продукцію українських виробників, а також скуштувати традиційні українські страви.

Кувейтська сторона демонструє стійку зацікавленість у залученні іноземних, у тому числі українських фахівців, до розвитку спорту та фізичної культури, оскільки заохочення заняття спортом молоді емірату здійснюється шляхом його повного фінансування з державних джерел. Нині чимало громадян нашої держави працюють на спортивних об’єктах Кувейту.

За ініціативи та активної участі Громадської спілки українсько-кувейтської дружби в 2012-2015 рр. були проведені «Міжнародні стрілецькі змагання» в Кувейті. При цьому захід проходив під егідою Державного Міністра у справах молоді та Міністра інформації Кувейту шейха С.Х.Ас-Сабаха за участі дипломатів і представників місцевих громад України, Азербайджану, Туреччини, Сербії, Узбекистану, Грузії, Канади, Польщі, Словаччини, США та Угорщини.

У березні 2018 р. в ході візиту Президента України П.Порошенка до Кувейту було укладено Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Держави Кувейт щодо співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту, який стане правовою базою двостороннього співробітництва у цій сфері.

Окрема увага спортивним заходам була приділена в ході «Тижня України в Кувейті 2020». Так, 19 січня 2020 р. відбулися заняття зі спортивної гімнастики для дітей однієї з кувейтських шкіл, спортивна конференція за участі заступника Генерального директора Державної спортивної адміністрації Кувейту С. Аль-Мулли, а також дружній футбольний матч між збірною командою ФК «Динамо-Дубай-Кувейт» (Україна) та ФК «Strikers Academy» (Кувейт).

У січні 2023 року в Кувейті було презентовано першу в арабському світі кингу про футбольний спадок В. Лобановського та кувейтський період кар'єри тренера:

Лобановський. Легенда українського футболу

8 вересня 2019 р. з нагоди Міжнародного дня грамотності у соціальних мережах Посольства України в Державі Кувейт було проведено інтелектуальний брейнг-рінг, у якому взяли участь підписники сторінки Посольства у Фейсбук, опублікувавши свої відповіді на завдання в коментарях до відповідного посту. 

22 грудня 2019 р. у День працівників дипломатичної служби України було проведено онлайн-конкурс на написання найкращого віршованого тексту про українських дипломатів «Гімн дипломата або дипломатія – це покликання». Ініційований Послом України в Державі Кувейт Балануцею О.О., проект об’єднав письменників, серед яких декілька членів Національної спілки письменників України, лауреатів різних літературних премій, вчителів, журналістів, викладачів, школярів тощо. До конкурсного журі надійшли роботи з різних куточків України: Вінниця, Житомир, Київ, Кропивницький, Запорізька, Львівська та Одеська області. Також свої поезії надіслали українці, які проживають за межами України: в Об’єднаних Арабських Еміратах та Тунісі. Переможців і призерів конкурсу було нагороджено грамотами та призами, кращі вірші опубліковано на сайті Посольства України в Кувейті та у соціальних мережах. Усі учасники отримали сертифікати про участь у конкурсі. У подальшій перспективі один з віршів переможців може стати проектом гімну українських дипломатів.

Напрямок освітньої дипломатії є однією з ключових складових роботи Посольства в культурно-гуманітарній сфері. Так, з метою сприяння українським ВНЗ в питаннях промоції їхнього освітнього потенціалу та залучення іноземних абітурієнтів у липні 2020 р. Посольство ініціювало інформаційну онлайн-кампанію в офіційних соціальних мережах дипустанови (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram та LinkedIn). 

Зазначена кампанія тривалістю 2 місяці – липень-серпень 2020 р. – передбачала низку публікацій (інфографіка, відео-презентації, інформаційні проспекти), які розкрили найважливіші питання щодо вступу та навчання іноземних студентів в наступних українських університетах: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Інститут геології та Інститут міжнародних відносин), Національний університет «Львівська політехніка», Одеський національний медичний університет та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Для зручного ознайомлення зі змістовним наповненням онлайн-кампанії пропонуємо Вашій увазі посилання на відповідні публікації:


Дата публікації  

Посилання у мережі Фейсбук

Анонс онлайн-кампанії  

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

(Інститут геології)

09.08.2020 р.

День 1

10.08.2020 р.

День 2

11.08.2020 р.

День 3

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

(Інститут міжнародних відносин)

12.08.2020 р.

День 4

13.08.2020 р.

День 5

16.08.2020 р.

День 6

17.08.2020 р.

День 7

Національний університет «Львівська політехніка»

18.08.2020 р.

День 8

19.08.2020 р.

День 9

20.08.2020 р.

День 10

Одеський національний медичний університет

27.08.2020 р.

День 11

28.08.2020 р.

День 12

29.08.2020 р.

День 13

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 

30.08.2020 р.

День 14


12 вересня 2020 р. у ході міжнародного вебінару, організованого за підтримки Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) та Світового Конґресу Українців,  Посол України в Державі Кувейт О. О. Балануца презентував свій авторський навчальний курс для українознавчих шкіл вихідного дня за кордоном «Родзинки дипломатії». МІОК – це досвідчена освітня організація, що понад 25 років опікується організацією міжнародних культурно-освітніх заходів, єднаючи українську діаспору у всьому світі. Серед пріоритетів діяльності МІОК, що корелюють з цілями роботи Посольства на культурно-гуманітарному напрямку, варто відзначити наступні: проведення широкої культурно-просвітницької діяльності, налагодження та зміцнення міжнародних зв’язків у галузі освіти, науки й культури, а також створення та реалізація міжнародних програм і проектів в освітній сфері. Завдяки інноваціям в освіті МІОК інтегрував у свою діяльність розгалужену мережу українських шкіл за кордоном.

Понад 800 слухачів вищезгаданого вебінару, присвяченого презентації курсу «Родзинки дипломатії», в інтерактивному режимі дізнались про співпрацю українських дипломатичних установ із закордонними українознавчими школами, методику ознайомлення учнів середніх шкіл із мистецтвом української дипломатії, педагогічні особливості викладання курсу «Родзинки дипломатії» для доступного пояснення учням специфіки роботи дипломата тощо.

Ключові питання, що були висвітлені в ході вебінару: 

🔷 Що ми знаємо про співпрацю українських дипломатичних служб із українознавчими школами вихідного дня за кордоном? 

🔷 Які теми цікаві учням для ознайомлення із мистецтвом української дипломатії? 

🔷 Як легко і доступно пояснити особливості роботи дипломата?

Відтак, керуючись правилом «4К: креативність, критичне мислення, комунікація та командна праця», Посольство докладає максимальних зусиль у межах своєї компетенції для підвищення обізнаності українських громадян, починаючи зі шкільного віку, щодо сутності професії дипломата, його кропіткої та високоінтелектуальної роботи на благо України.

Переглянути запис онлайн-заходу можна за цим посиланням

«Тиждень України в Державі Кувейт 2020» було відкрито 19 січня 2020 р. у м. Ель-Кувейт.

Стартовий день «Тижня» було присвячено спортивним заходам, першим з яких було заняття зі спортивної гімнастики для дітей в кувейтській школі Ум Кальсум. На кувейтському стадіоні Джабер Аль-Ахмад Посол України О. Балануца виступив на відкритті спортивної конференції за участі заступника Генерального директора Державної спортивної адміністрації С. Аль-Мулла, кувейтських спортсменів, які навчались в Україні, а також українських тренерів. Ввечері на стадіоні Джабер Аль-Ахмад відбувся дружній футбольний матч між збірною командою ФК «Динамо-Дубай-Кувейт» (Україна) та ФК «Strikers Academy» (Кувейт).

20 січня 2020 р. видатний український піаніст та композитор Євген Хмара дав сольний фортепіанний концерт у Вищому музичному інституті Кувейту. На дебютному виступі артиста в Кувейті були присутні представники мистецьких кіл, іноземного дипломатичного корпусу, української діаспори, а також журналісти провідних кувейтських телеканалів та газет. У холі концертного залу було розміщено фото-виставку, присвячену Дню Соборності України, а також виставку дитячих малюнків «Щаслива дитина – квітуча Україна» від української галереї «Єлисаветград», м. Кропивницький. Концерт був організований Посольством України та Вищим музичним інститутом Кувейту в рамках «Тижня України в Кувейті 2020».

21 січня 2020 р. в Торгово-промисловій палаті Кувейту розпочав роботу українсько-кувейтський бізнес-форум за участі близько 25 компаній з України, які прибули до Кувейту для презентації передових досягнень у сфері смарт-технологій, легкої та харчової промисловості, медицини, моди, інвестиційних можливостей тощо. В урочистій церемонії відкриття взяли участь Заступник Міністра нафти Шейх Німр Ас-Сабах, Перший заступник Голови ТПП Кувейту Абдуль Вагаб М. Аль-Ваззан та Посол України в Державі Кувейт О. Балануца. Учасники бізнес-форуму заслухали презентації українських компаній, які представили можливості співробітництва з кувейтською стороною, провели переговори B2B, та продемонстрували зразки своєї продукції на виставкових стендах у приміщенні Торгово-промислової палати Кувейту.

Ввечері 21 січня 2020 р. в одному з найбільших ТРЦ Кувейту – ‘The Avenues’ – відбувся вечір українського мистецтва під гаслом «Музика, Мода, Арт – заходи, що об’єднують Україну та гідно презентують її світу» за участі українських модних домів «VoleeYu Fashion House» та «S.Moroz». Українські дизайнерки презентували свої унікальні колекції одягу і прикрас, що містять східні мотиви.
Після вступної промови Посла України в Державі Кувейт О. Балануци на відкритті вечора український піаніст-віртуоз та композитор, володар Голлівудської премії імпровізаторів, Yamaha Local Artist Status, Євген Хмара подарував гостям незабутній музичний перформанс, виконавши авторські композиції на фортепіано. В холі ‘The Avenues’ також було представлено фотовиставку, присвячену Дню Соборності України.

22 січня 2020 р. Посол України в Державі Кувейт О. Балануца відкрив 2-й день українсько-кувейтського бізнес форуму, який проводився на базі ТПП Кувейту.

У ході роботи форуму представники компаній, що спеціалізуються на медичній та туристичній сферах, провели презентації своїх можливостей. На заході були присутні представники бізнес-кіл Кувейту, іноземного дипломатичного корпусу, української діаспори, а також провідні ЗМІ Кувейту.

22 січня 2020 р. у рамках Тижня України в Кувейті, а також Міжнародного культурного фестивалю «Аль-Курейн», відбувся концерт українського симфонічного оркестру «Київ-Класік» під керівництвом видатного диригента Германа Макаренка. Захід відбувся за організаційної та фінансової підтримки Національної Ради з питань культури, мистецтва та літератури Кувейту. Окрім творів всесвітньо відомих композиторів оркестр виконав зразки української та арабської музики. Окремі твори були виконані спільно з українським піаністом та композитором Євгеном Хмарою. Сюрпризом від Маестро стало виконання відомих композицій з репертуару арабських співачок Фейруз та Ум Кульсум (вокал – Катерина Вовчук). У своєму виступі перед гостями концерту Посол України в Кувейті О.О.Балануца привітав українців із 101-шою річницею проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР, наголосив на єдності між представниками різних регіонів України, а також підкреслив духовну єдність між українським та кувейтським народами.

23 січня 2020 року в Кувейтському університеті відбулася низка заходів за участі Посла України О.О.Балануци, ректора Кувейтського університету Х.Аль-Ансарі, декана Філологічного факультету С.Абдельваггаб, а також кувейтських та українських студентів. У ході заходу відбулися лекції Посла України О.О.Балануци та декана Філологічного факультету С.Абдельваггаб, виступ випускника одного з українських вузів С.Аль-Каллафа, а також короткі презентації українських студентів, які навчаються в Кувейтському університеті. Крім того, в рамках заходу відбулася урочиста церемонія відкриття фотовиставки, присвяченої Дню соборності України, та акція з висадки дерев на території університету.

23 січня 2020 р. Посольством України в Державі Кувейт було проведено дипломатичне прийняття з нагоди Дня Соборності України. Серед запрошених гостей були присутні Міністр Торгівлі та промисловості Кувейту Халід Аль-Родан й інші високопосадовці, представники бізнес-кіл Кувейту, журналістські кола, а також представники української діаспори. На початку святкової церемонії Посол України в Державі Кувейт О. Балануца виголосив промову арабською мовою та висловив подяку всім партнерам за цінний вклад в успіх Тижня України в Кувейті 2020. На заході також виконали музичні й вокальні композиції провідні українські артисти – Євген Хмара та Катерина Вовчук.

24 січня 2020 р. на завершення Тижня України в Кувейті 2020 у приміщенні Посольства України в Державі Кувейт пройшов майстер-клас з писанкарства та малювання для школярів недільної школи при Посольстві. По закінченню уроку Посол України в Державі Кувейт О. Балануца подарував дітям пам’ятні сувеніри – футболки з українською символікою. Дітей також почастували домашніми українськими стравами та морозивом «Монако» української фірми «Три ведмеді».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux