Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Кувейтом
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 15:51

З часу встановлення дипломатичних відносин двічі проводилися «Дні української культури в Державі Кувейт» (травень 2012 р. та серпень 2015 р.). Крім того, за останні роки відбулися такі важливі культурно-гуманітарні заходи як виступ камерного оркестру Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського на 19-му культурному фестивалі «Аль-Курейн» (січень 2013 р.), виставка петриківського розпису (травень 2013р.), візит делегації Спілки кувейтських журналістів в Україну (грудень 2011 р.) тощо.

З іншого боку, Національна Рада з питань культури, мистецтва та літератури Кувейту виступила одним із співорганізаторів «Днів кувейтської культури в Україні» в червні 2013 р. з нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Кувейтом та в лютому 2018 року з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між обома країнами. Під час цих акцій столичній публіці були презентовані художні полотна кувейтських митців, виконані музичні твори на традиційні арабські мотиви.

У липні 2013 р. офіційна кувейтська делегація, представлена Державним Міністерством у справах молоді емірату, вперше взяла участь у 12-у міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!», який проходить у МДЦ «Артек».

Значний потенціал у двосторонніх гуманітарних відносинах існує у сфері охорони здоров’я. У цьому контексті важливим став візит кувейтської делегації на чолі з Міністром охорони здоров'я Г.Ас-Сайєром в Україну (січень 2011 р.), у рамках якого гостей було ознайомлено зі здобутками вітчизняної медицини, зокрема роботою Міжнародної клініки відновного лікування (м. Трускавець).

На цьому напрямку слід також відзначити результати діяльності директора зазначеного закладу професора медицини, Героя України В.І.Козявкіна, лікування в якого пройшли близько двох сотень кувейтських дітей з ураженою центральною нервовою системою. Обговорюється можливість залучення кувейтських інвестицій у розвиток національного проекту «ІnterMedіcalEcoCіty» – клініки відновлювального лікування на Арабатській стрілці (Херсонська обл.).

У 2016 р. за фінансової та організаційної підтримки Національної Ради з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт було завершено реалізацію проекту видання першої збірки творів Т.Шевченка у перекладі арабською мовою, до змісту увійшли вибрані драматургічні, поетичні і художні твори Великого Кобзаря, а також окремі біографічні статті українських і кувейтських літературознавців. 15 липня 2016 р. в МЗС України відбулася урочиста церемонія презентації збірки, а в ході дипломатичного прийому з нагоди Дня незалежності України 1 грудня 2016 р. Посольством було проведено урочисту презентацію зазначеної книги в Кувейті.

Перспективним вбачається розвиток співпраці у туристичній сфері, зокрема, особливу увагу серед підданих емірату привертає лікувальний туризм. Доцільним у цьому контексті вбачається популяризація рекреаційних зон карпатського регіону, міст з багатою культурною спадщиною, зокрема, шляхом широкої інформаційної кампанії через кувейтські ЗМІ, участі вітчизняних туристичних компаній у відповідних виставках та ярмарках.

Щодо співробітництва в освітній сфері, то у вересні 2013 р. було укладено меморандуми про взаєморозуміння щодо академічного співробітництва з КНУ імені Тараса Шевченка і НМУ імені О.О.Богомольця, на виконання яких Кувейтським університетом були виділені 2 стипендії українським студентам-арабістам для навчання в еміраті в 2015-2016 н.р. та 5 стипендій для навчання в 2016 -2017 н.р. Крім того, у 2016р. були укладені: Угода про співробітництво між НТУУ «Київський політехнічний інститут» та Державною адміністрацією Кувейту з питань прикладної освіти та навчання та Меморандум про взаєморозуміння між Дипломатичною академією України та Кувейтським дипломатичним інститутом імені С.Н.Ас-Сабаха.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux