• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво
Опубліковано 19 липня 2022 року о 15:49

Кувейт займає 6 місце у світі за підтвердженими запасами нафти (101,5 млрд.бр., ОПЕК). 

Кувейтський суверенний фонд KIA входить до топ-5 у світі та оцінюється прибл. у 803 млрд.$ (2024, кошти інвестовані переважно у закордонні активи).

Висока ціна на нафту визначає основні тенденції розвитку економіки Кувейту. При цьому Кувейт утримує високі міжнародні рейтинги, незважаючи на їхнє незначне зниження у зв’язку з наслідками ковідної кризи, падінням цін на енергоносії протягом 2020-2021 рр. та політичною кризою між урядом і парламентом.

Бюджет Кувейту на фінансовий рік 01.04.2023-31.03.2024 передбачає бюджетний дефіцит у розмірі 22,4 млрд.дол.США. Бюджетні витрати прогнозуються на рівні 86,79 млрд.дол.США, тоді як сукупний дохід оцінюється в 64,35 млрд.дол.США (дохід від нафти прогнозується 56,76 млрд.дол.США). Проєкт бюджету базується на ціні нафти на рівні 70 дол.США за барель, тому де-факто бюджет може стати профіцитним за умови збільшення видобутку та зростання цін на нафту. Також проєкт державного бюджету не враховує доходи від іноземних інвестицій Кувейту. Активи суверенного фонду Кувейту у грудні 2023 року оцінюються в більш ніж 803 млрд дол.США, тоді як ще рік тому складали близько 750 млрд.дол.США (за інформацією SWFI). Традиційно ключовою статтею витрат бюджету залишаються заробітні плати державного сектору та субсидії (близько 68 млрд дол.США, що на 14% перевищує минулорічний показник).

Міністерство фінансів Кувейту оголосило, що високі доходи від нафти допомогли Кувейту у минулому фінансовому році (01.04.2022-31.03.2023) зафіксувати перший профіцит бюджету за дев'ять років (з надлишком 20,86 млрд.дол.США). Завдяки зростанню ціни на нафту, дохід Кувейту зріс на 54,7% порівняно з попереднім роком, отримавши 93,62 млрд.дол.США. Доходи від нафти, які склали більше 90% від сукупних доходів протягом року, досягли 86,83 млрд.дол.США (зросли на 64,7%). Середньорічна ціна на кувейтську нафту склала 97,1 дол.США за барель. Загальні витрати кувейтського бюджету досягли 72,72 млрд.дол.США, що на 2,6 відсотка менше, ніж роком раніше.

У липні 2023 р. у Кувейті була прийнята програма уряду на 17-й парламентський термін (2023-2027). Уряд зобов’язався керувати реалізацією кувейтської частини проєкту залізничного сполучення між країнами РСАДЗ, експлуатацією нового терміналу Кувейтського аеропорту для збільшення кількості рейсів з 240 тис. до 650 тис. шляхом будівництва трьох нових злітно-посадкових смуг. У плані також наявний ремонт тисячі кілометрів доріг, відкриття міста розваг міжнародного класу і збільшення нафтовидобувних потужностей Кувейту з 2,7 млн  барелів на добу до 3,15 млн барелів на добу до 2027 року.

Станом на грудень 2023 агентство Fitch підтвердило рейтинг Кувейту на рівні «АА-», прогноз «стабільний», Moody’s – «А1», прогноз «стабільний», Standard and Poor’s – «АA-», прогноз «стабільний». 

Більше 90% сукупного експорту емірату складають палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки, бітумінозні речовини, воски мінеральні. При цьому, частка Китаю у зовнішньому експорті Кувейту становила близько 31%, великі об’єми експортувалися з Кувейту до Індії (17%), Південної Кореї (14%), Японії (12%), Пакистану (4%), Єгипту та США (по 2%) тощо.

Враховуючи те, що внутрішнє виробництво зосереджено переважно на нафтогазовій сфері, Кувейт змушений імпортувати більшість продуктів з-за кордону. Сукупний імпорт Кувейту склав 23,05 млрд.дол.США. Ключовими імпортними продуктами до Кувейту були машини та механічні пристрої, харчові продукти, електричні машини та обладнання, засоби наземного транспорту, метали тощо. Основними постачальниками продукції до Кувейту були Китай (19%), Сполучені Штати Америки (13,3%), Саудівська Аравія (6,8%), Японія (6,4%), Індія (5,3%), Німеччина (5,2%), Італія (4,8%), Великобританія (3,1%), Туреччина (3%) тощо.

Зважаючи на добре налагоджені логістичні зв’язки з азійськими та європейськими країнами (що мають вихід до моря), українські товари у Кувейті зазнають значної конкуренції. Крім того, Кувейт входить до митного союзу в рамках РСАДПС, має зону вільної торгівлі з Йорданією, США, Сінгапуром, Норвегією, Швейцарією, Ісландією, Ліхтенштейном, а також 18 арабськими державами (GAFTA). Саме тому, Посольство вбачає можливості посилення українського експорту до Кувейту за рахунок товарів високої якості з конкурентною ціною.

Завантажити повну презентацію:  Держава Кувейт_основна економічна інформація.docx

Згідно з останніми статистичними даними Держмитслужби України, за січень-липень 2023р. двосторонній товарообіг склав 16,3 млн.дол.США (-13% порівняно з 2022), експорт 11,9 млн.дол.США (-35%), імпорт 4,4 млн.дол.США (+856% за рахунок імпорту з Кувейту нафтопродуктів). Сальдо позитивне: 7,5 млн.дол.США (-58%). 

Основу структури експорту України склали: м'ясо та їстівні субпродукти птиці, метал, цигарки, труби з чорних металів, маргарин, олії тощо. Основу імпорту склали паливо, пластмаси.      

Прямі інвестиції з Кувейту до України за останньою наявною інформацією станом на 31.12.2021 складали 159,4 тис.дол.США (спрямовані переважно до сфер промисловості; сільського та рибного господарства, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів). Інвестиції з України до Кувейту станом на 31.12.2021 не зареєстровані. Статистика щодо інвестиційної співпраці України та Кувейту протягом 2022-2024 рр. не оприлюднювалася.

Перспективні експортні позиції:

Продукти харчування (дієтичні продукти для діабетиків, органічні продукти, дитяче харчування (без хімічних додатків або органічне); кондитерські вироби (цукерки, печиво, шоколад), низькокалорійні снеки з високим вмістом протеїну, мед натуральний, олія соняшникова, яйця (Довідково: річний оборот продуктів харчування та напоїв у Кувейті в оптових цінах оцінюється у сумі близько 3 млрд.дол.США); Сільськогосподарська продукція: зернові культури (пшениця, гречка, горох, квасоля, чечевиця тощо), насіння соняшникове та інша сировина для виготовлення продуктів харчування; Чорні метали та вироби з них, будівельні матеріали, металоконструкції, продукція машинобудування та обладнання


Динаміка українського експорту до Кувейту за останні 20 років (млн.дол.США):

У разі реєстрації юридичної особи іноземцем у Кувейті вимагається наявність місцевого мажоритарного партнера (який володіє більше 51% компанії). За певних умов можлива власність іноземною особою 100% статутного капіталу товариства кувейтського права, у разі відповідності до вимог Кувейтської установи залучення прямих інвестицій (Kuwait Direct Investment Promotion Authority, KDIPA). Спільна діяльність в рамках консорціуму за участі іноземних компаній повинна здійснюватися за участі місцевого «спонсора» (агента, гаранта). Виконання технічних та сервісних контрактів іноземними юридичними особами може здійснюватися без відкриття нової юридичної особи у Кувейті, проте необхідна наявність надійного місцевого партнера.

Відповідно до Закону про компанії №1 від 2016 р., у Кувейті існують такі організаційно-правові форми: товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), акціонерне товариство (АТ, відкрите, закрите), повне товариство, командитне товариство, командитне акціонерне товариство, товариство професійних послуг, одноосібне товариство.  Відповідно до Міністерського наказу №234 від 2015 р., мінімальний статутний капітал повного товариства, командитного товариства, командитного акціонерного товариства, одноосібного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю складає 1000 кувейтських динар (3300 дол.США), закритого акціонерного товариства – 10000 кувейтських динар (33000 дол.США), відкритого акціонерного товариства – 25000 кувейтських динар (82500 дол.США). До капіталу товариства можуть бути зараховані внески в натурі чи у вигляді послуг. Мінімальна кількість засновників ТОВ – 2 особи, для АТ – 5 осіб. Відповідно до ст. 15 Закону №1 від 2016 р., товариства повинні здійснювати свою діяльність відповідно до законів шаріату. 

Іноземні юридичні чи фізичні особи можуть здійснювати економічну діяльність у Кувейті через зареєстрованого кувейтського агента («спонсора»), шляхом створення консорціуму (підписання договору про спільну діяльність без реєстрації нової юридичної особи), реєстрації (набуття у власність) товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або акціонерного товариства (АТ), створення підприємницького товариства відповідно до Закону про іноземні інвестиції №116 від 2013 р. (KDIPA).  

При підписанні іноземною компанією контракту з кувейтською стороною, який передбачає здійснення підприємницької діяльності, необхідно зареєструвати цей контракт у компетентному податковому органі протягом 30 днів від дати його підписання. У разі створення (чи набуття у власність) іноземною особою товариства в Кувейті вимагається наявність місцевого мажоритарного партнера, який володіє не менше, ніж 51% статутного капіталу (за винятком процедури KDIPA). 

На практиці, багато іноземних товариств здійснюють економічну діяльність у Кувейті шляхом агентського договору («спонсорства») з кувейтською особою. Відповідно до такого договору, кувейтська фізична чи юридична особа, що має право здійснювати економічну діяльність, виступає агентом або «спонсором» іноземної особи. Цей договір повинен передбачати відповідальність та обов’язки обох сторін. «Спонсор» забезпечує видачу посвідок на проживання та юридичне працевлаштування у Кувейті у разі необхідності.

Основні умови реєстрації компанії:   1. Кількість партнерів: два або більше.  2. Партнери повинні не мати судимостей.  3. Частка некувейського партнера не повинна перевищувати 49%.  4. Іноземний партнер повинен мати дійсну резидентську візу.  5. Керуючий партнер не повинен бути державним службовцем.  6. Кожен партнер повинен подати підтвердження того, що він сплатив свою частку в капіталі.  7. Товариство з обмеженою відповідальністю не може створюватися між чоловіком та дружиною, якщо немає третього партнера.  8. Керівником повинен бути громадянин Кувейту або однієї з держав Затоки (GCC).  Необхідні документи:  1. Копії паспортів партнерів та керівника  2. Сертифікат про внесення статутного капіталу, який блокується на період створення товариства.  3. Довідка компетентної державної установи щодо соціального страхування керівника  4. Договір оренди та квитанція  5. Сертифікат щодо автоматичного номеру адреси реєстрації, виданий Державним управлінням цивільної інформації.   6. Сертифікат про дозвіл «спонсора» на вступ іноземця у партнерство з іншими особами (засвідчене Торгово-промисловою палатою Кувейту), зразок підпису «спонсора», дозвіл на роботу для іноземного партнера, трансфер посвідки на проживання керівника на ім’я нового товариства.

При реєстрації компанії засновники зобов’язані обрати акредитованого аудитора. У Кувейті діють міжнародні фінансові стандарти звітності (International Financial Reporting Standards, IFRS) та Міжнародні стандарти аудиту (ISA) (відповідно до Міністерської постанови № 110 від 1991 р.). Компанії, зареєстровані в Кувейті, повинні дотримуватися міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IAS).

Іноземні юридичні особи в Кувейті повинні подавати щорічні податкові декларації відповідно до стандартів IFRS або разом з декларацією про доходи (перевіреною аудитом) та фінансовий баланс. Іноземні фізичні особи можуть здійснювати економічну діяльність у Кувейті лише через місцевого «спонсора», тому отримують робочі візи та користуються правами працівників.

Найбільш поширеною організаційно-правовою формою підприємницьких товариств серед іноземців є товариство з обмеженою відповідальністю.  Основні етапи реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю:   1. У Департаменті партнерства при Міністерстві торгівлі та промисловості (Department of Partnerships of the Ministry of Commerce and Industry, block 2, ground floor) подати необхідні документи: 1.Копії паспортів партнерів та керівника  2.Сертифікат про внесення статутного капіталу, який блокується на період створення товариства.  3. Довідка компетентної державної установи щодо соціального страхування керівника  4.Договір оренди та квитанція  5.Сертифікат щодо автоматичного номеру адреси реєстрації, виданий Державним управлінням цивільної інформації (PACI). 6. Сертифікат про дозвіл «спонсора» на вступ іноземця у партнерство з іншими особами (засвідчене Торгово-промисловою палатою Кувейту), зразок підпису «спонсора», дозвіл на роботу для іноземного партнера, трансфер посвідки керівника на нового «спонсора» (нове товариство).  2. Заявник подає свою заяву до відповідного Департаменту (Department at the Ministries Complex) з Сертифікатом комерційної назви товариства.   3. До компетентних органів та муніципалітету Кувейту буде надіслано звернення щодо перевірки місця розташування та видачі довідки про поліцейський облік для партнерів.  4. Буде надіслано звернення до інших установ, дозвіл яких потребується для відповідних видів економічної діяльності,  5. Після отримання необхідних дозволів до банку буде надіслано звернення щодо резервування капіталу товариства з обмеженою відповідальністю.  6. Міністерство юстиції здійснює реєстрацію товариства.  Після реєстрації договору та подання його до Міністерства торгівлі і промисловості видається відповідна ліцензія та сплачується збір у розмірі 100 дол.США.  Реєстрація ТОВ триває приблизно 3 місяців, реєстрація акціонерного товариства – приблизно 6 місяців.

Для відкриття виробничого підприємства невеликого масштабу та отримання відповідної ліцензії необхідно відповідати таким вимогам:  1. Заявник повинен належати до однієї з наступних двох категорій: а) Громадяни Кувейту або кувейтські компанії, створені відповідно до положень Закону про компанії, б) Громадяни держав РСАДПЗ відповідно до чинних угод  2. Заявник повинен надати підтвердження свого членства в Торгово-промисловій палаті Кувейту  3. Заявник повинен взяти на себе зобов'язання привести виріб у відповідність до стандартів та специфікацій, встановлених відповідними законами та нормативними актами  4. Заявник повинен взяти на себе зобов'язання виконувати всі умови державних установ, які займаються питаннями збереження довкілля   5. Заявник повинен сплатити належний збір  6. Заявнику (фізичній особі) не може бути менше (21) років  7. Капітал товариства заявника (інвестора) не повинен перевищувати 825 тис.дол.США або бути менше 165 тис.дол.США   8. Загальна інвестиція в обладнання не повинна бути меншою від 20% капіталу  9. Заявник повинен бути зареєстрований у Державній установі соціального страхування та не повинен працювати в державному секторі, якщо заявник є фізичною особою.  Документи, що вимагаються:  1. Комплексне техніко-економічне обґрунтування  2. Інженерно-технічний план проекту  3. Посвідчена копія паспорта (Civil ID) для фізичних осіб або статуту товариства для компаній  4. Довідка Державної установи соціального страхування про те, що заявник не працює у державному секторі, якщо заявник є фізичною особою  5. Каталоги та пропозиції щодо обладнання та устаткування  6. Копія зразка підпису заявника або офіційна довіреність  Фіксована ставка збору: 50 к.д. (165 дол.США), Реєстрація у промисловому реєстрі: 30 к.д. (100 дол.США).

- Для імпорту в Кувейт необхідне попереднє надсилання зразків з метою проведення лабораторних досліджень (термін доставки зразків продукції поштовим оператором: 25-40 днів, DHL: 2-4 дні, тести для сертифікації можуть зайняти близько 2-3 місяців)

- Кувейтські імпортери зазвичай бажають отримати ексклюзивні права на поставку продукції до Кувейту у зв’язку з додатковими інвестиціями в рекламу та комерціалізацію нового продукту. Агентські договори реєструються у ТПП Кувейту (неможливо укласти новий агентський договір, не розірвавши попередній, тому дуже важливо передбачити конкретні умови розірвання договору)

- Для легалізації агентський договір має бути підшитий до афідевіта (краще і договір і афідевіт відразу робити у 2 колонки з перекладом на арабську або англійську мову). 

- У подальшому афідевіт з підшитим договором та інші документи на експортовану продукцію підлягає легалізації. Важливо: кожен документ необхідно оформити окремим афідевітом. У зв'язку з тимчасовою евакуацією Посольства Кувейту в Україні пропонуємо зв'язатися з Посольством України в Кувейті у разі виникнення питань щодо легалізації комерційних документів  

- Оплата за товар здійснюється переважно банківським акредитивом. Віддається перевага умовам поставки FOB порт України або CIF порт Shuwaikh або Shuaiba (Кувейт)  

- У разі виходу нового бренду на кувейтський ринок варто враховувати затрати на рекламні акції  

- Після розмитнення товарів на території Кувейту вони можуть вільно переміщатися по усіх країнах GCC.

Державні закупівлі в Кувейті здійснюються через онлайн-платформу Центрального агентства державних тендерів Кувейту (https://capt.gov.kw/), яка містить інформацію про тендерні процедури та актуальні тендерні оголошення, що розміщуються усіма міністерствами, відомствами та державними компаніями емірату.

Зазначена онлайн-платформа доступна в англо- та арабомовній версіях. Проте слід зауважити, що більшість тендерів розміщуються арабською мовою, тому для пошуку відповідної інформації та підготовки відповідних тендерних матеріалів слід залучати перекладачів.

Тендерне законодавство Кувейту базується на Законі №49 від 2016 року «Про державні тендери», текст якого англійською та арабською мовою доступний за посиланням: https://capt.gov.kw/en/laws/.

Для участі в державних тендерах з використанням зазначеної онлайн-платформи іноземні компанії повинні пройти процедуру реєстрації, вартість якої складає 100 кувейтських динарів (330 дол. США). Вартість щорічного поновлення реєстрації – 50 кувейтських динарів (165 дол. США). Детально ознайомитись з необхідними документами та пройти процедуру реєстрації можна за посиланням: https://capt.gov.kw/en/company/rules/.

Для виконання технічних та сервісних контрактів у галузі вуглеводнів у Кувейті іноземні компанії повинні відповідати тендерним вимогам та пройти відповідні кваліфікаційні процедури. Детальні умови щодо кваліфікаційних процедур розміщені на сайті: https://ebusiness.kockw.com (у меню зліва необхідно обрати категорію «попередня кваліфікація постачальника послуг» (Contractor Prequalification) або «попередня кваліфікація виробника» (Manufacturer Prequalification), надалі потрібно обрати конкретну сферу діяльності та завантажити документи, що містять необхідну інформацію з умовами попередньої кваліфікації).

База даних щодо міжнародної торгівлі (TRADEMAP) - корисний сайт для аналізу зовнішньої торгівлі будь-якої країни, у тому числі Кувейту, за УКТЗЕД, є можливість отримати перелік імпортерів різноманітних категорій товарів за 4-значним кодом УКТЗЕД, проаналізувати насиченість ринку тощо.  

Офіс з просування експорту України - Наявні рекомендації українським експортерам щодо розширення географії збуту.

Торгово-Промислова Палата Кувейту (скористайтесь пошуком компаній за видами діяльності)на сайті ТПП Кувейту доступний пошук за видом діяльності, що дозволяє отримати перелік компаній у вашій цільовій аудиторії. Пошук доступний як англійською, так і арабською мовами. Крім того сайт корисний для "Due diligence", оскільки є можливість з'ясувати керівників підприємства з відповідними повноваженнями, знайти інші компанії засновані тими ж особами, контактні дані тощо.

База даних компаній Кувейту та інших держав Затоки (ZAWYA) - наявна інформація про найпотужніші компанії Кувейту та сусідніх держав регіону, публікуються новини про оголошення важливих тендерів, існує можливість обрати "схожі компанії" за видом економічної діяльності та отримати контактні дані, інформацію про керівництво тощо.


Рекомендуємо підтримувати особистий контакт з потенційними імпортерами по WhatsApp, Instagram, Twitter (використання e-mail менш популярним). Спілкування з кувейтською стороною може здійснюватися англійською мовою, можливість спілкування чи підготовки презентацій арабською мовою є перевагою. Найефективніша цільова реклама та найпоширеніша соцмережа у Кувейті: Instagram.

Усі імпортовані продукти харчування мають відповідати затвердженим жорстким вимогам щодо тари, маркування, складу товару, дати виробництва та строку придатності. В країні існує заборона на вживання алкоголю, деяких харчових добавок та інших хімічних продуктів. Зазвичай, продукти харчування мають пройти попередні тести в державній лабораторії, для чого перед організацією імпорту необхідно надіслати зразки продукції та відповідну документацію.

Харчові продукти, термін придатності яких становить понад 1 рік, мають бути завезені до країни не пізніше 6 місяців з дати виробництва. Якщо термін придатності становить 1 рік або менше, вони мають бути завезені протягом періоду, що складає половину терміну придатності, але не пізніше, ніж 3 місяці з дати виробництва. Продукти харчування, які мають термін придатності менше 6 місяців, можуть імпортуватися до Кувейту, проте місцеві імпортери неохоче розглядають такі варіанти через зарегульованість та подальшу складність їх збуту.

У більшості випадків для продуктів харчування вимагається отримання сертифікату «Халяль», що має підтверджувати відповідність усіх складників ісламським нормам (наприклад, існує заборона на будь-які складники від свиней, зокрема, желатину, заборонена наявність алкоголю). Кувейтськими імпортерами позитивно сприймається досвід продажу продукції в інші мусульманські країни, що підтверджує обізнаність компанії експортера з відповідними нормами мусульманських країн.

Для імпорту товарів до Кувейту необхідно надіслати комерційний інвойс, транспортні документи, сертифікат походження, пакувальний лист, сертифікат здоров’я, сертифікат Халяль (у разі наявності тваринних складників або за вимогою імпортера), підтверджуючі документи щодо маркування (у разі використання позначок про особливі харчові якості, органічне походження, користь для здоров’я тощо). Документи повинні бути оригінальними або електронними (з можливістю онлайн верифікації) у кількох екземплярах відповідно до вимоги імпортера.

Вимоги до документів та маркування:

1. Сертифікат походження має містити місце походження товарів, повну назву виробника та повну назву експедитора (перевізника). Має бути також вказано вага товару (брутто та нетто), вартість, вид упаковки та транспортний засіб. Сертифікат має бути виданий у ТПП України чи в регіональній ТПП. Посольство Кувейту в країні виробника завіряє сертифікат походження та комерційний інвойс (може вимагатися процедура легалізації).

2.         Комерційні інвойси мають містити таку інформацію: детальний опис товарів; загальну вартість та ціну за одиницю; вагу товарів брутто та нетто; тип пакування; повну назву та адресу виробника та експортера; назву торгової марки; транспортний засіб доставки, включаючи назву порту та країну походження.

3.         Пакувальні листи мають містити ту ж саму інформацію, що і комерційний інвойс, а також додаткову інформацію щодо змісту кожного окремого місця та його вагу брутто та нетто.

4.        Усі одиниці продуктів харчування та їх упаковка мають містити арабською мовою назву товару, його інгредієнти, масу брутто та нетто, країну походження,  дату виробництва, термін придатності, умови зберігання. На контейнерах з рідкими продуктами має бути інформація стосовно кількості товару в літрах.

Рекомендуємо ознайомитися з презентацією щодо вимог до імпорту продуктів харчування, яка підготована для українських експортерів Державним управлінням з питань їжі та харчування Кувейту (PAFN, аналог Держпродспоживслужби України).

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

Детальніше: https://rei.mfa.gov.ua/

Рекомендуємо також звернутися на веб-сторінку https://nazovni.online/ , яка реалізована МЗС України та призначена для надання дипломатичного сприяння українським експортерам на зовнішніх ринках.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux