• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення постійного проживання за кордоном
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Щодо порядку оформлення дозволу
на постійне проживання в Кувейті

Шановний співвітчизнику, перебуваючи на території Кувейту Ви отримали дозвіл від місцевих властей (ікама) на проживання в Кувейті, що дає Вам право проживати у цій країні у зв'язку із з'єднанням сім'ї або з інших причин.
Таким чином, у відповідності до чинного законодавства України, Ви отримали статус громадянина України, який постійно проживає в Україні, але тимчасово перебуває на території Кувейту.

Якщо Ви прийняли рішення залишитись на постійне проживання в Кувейті, Вам слід отримати дозвіл від компетентних органів України на постійне проживання за кордоном. Оформленням зазначених дозволів в Україні належить до компетенції підрозділів Міністерства внутрішніх справ України - відділів у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) УМВС України в областях, а також містах Києві та Севастополі.

Для отримання дозволу на постійне проживання за кордоном слід зібрати та подати особисто до УМВС України за місцем постійного проживання чи до консульського відділу Посольства наступні документи:
1. Заява – анкета встановленого зразку.
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
3. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження.
4. Нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження дітей до 18 років.
5. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про укладення шлюбу.
6. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про розірвання шлюбу.
7. Нотаріально засвідчена та перекладена на українську чи російську мову довідка про отримання дозволу на постійне проживання від компетентних органів Кувейту (подається до УМВС України).
8. Нотаріально засвідчена заява батьків про відсутність у них матеріальних претензій у зв'язку з Вашим наміром залишитись на постійне проживання (ПМП) в Кувейті.
9. У випадку смерті одного (чи обох) з батьків, а також близьких родичів - нотаріально засвідчене свідоцтво про смерть.
10. Нотаріально засвідчена заява від законних представників неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні.
11. Якщо неповнолітні діти залишаються на ПМП за кордоном з одним із батьків - нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків.
12. Довідка з місця роботи в Україні за останні 5 (п'ять) років про відсутність до Вас матеріальних претензій.
13. Нотаріально засвідчена заява-згода щодо оформлення на ПМП у Кувейті разом з батьками від дитини віком від 15 до 18 років.
14. Чотири фотокартки розміром 3,5 х 4,5.
15. Якщо Ви подаєте документи щодо отримання дозволу на постійне проживання в Кувейті до консульського відділу Посольства, слід сплатити консульський збір, який становить 30 кувейтських динарів.

Після обробки та оформлення компетентними органами України вищезазначених документів та отримання дозволу на постійне проживання за кордоном Вам необхідно знятись з реєстраційного обліку в Україні та здати внутрішній паспорт. Згадану процедуру можна здійснити шляхом особистого (або через іншу особу за дорученням) звернення до ВГІРФО за останнім місцем реєстрації в Україні або через Посольство.

Після складання Вашої заяви про зняття з реєстраційного обліку в Україні та вилученням у Вас внутрішнього паспорту або надання Вам відповідної довідки з органів внутрішніх справ України, Вас буде поставлено в Посольстві на постійний консульський облік.

Нагадуємо, що виключно громадяни України, які перебувають на постійному консульському обліку, вважаються такими, що постійно проживають за кордоном.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux