Портал в режимі тестування та наповнення
Стаття з нагоди 27-ї річниці незалежності України: «Україна в день Незалежності: 27 років процвітання та прогресу»
Опубліковано 24 серпня 2018 року о 09:30

Орієнтовний переклад з арабської мови

Я хотів би адресувати у першу чергу вітання нашому народові та політичному керівництву України з нагоди 27-ї річниці незалежності. Це свято наша країна щорічно відзначає 24 серпня, в день, коли український парламент прийняв Акт про незалежність України і проголосив Україну незалежною демократичною державою. Принагідно хотів би привітати керівництво та народ Кувейту з мусульманським святом жертвоприношення Ід Аль-Адха та побажати благополуччя та процвітання під мудрим керівництвом Еміра Кувейту шейха С.А.Ас-Сабаха та Спадкоємного принца Н.А.Ас-Сабаха. 

Ми згадуємо у цей день, що український народ у своїй багатовіковій історії приніс величезні жертви, виборюючи свободу і мир у нашій країні. Сьогодні ми пам’ятаємо про те що Україна в боротьбі за свободу і мир втратила близько 10 мільйонів громадян під час Другої світової війни, тому у травні кожного року Україна спільно з  європейськими країнами і друзями в світі вшановує пам'ять жертв нацизму та героїв, які принесли перемогу і незалежність нашій державі. Важливо, що Україна відзначає в цьому році 100-річчя «української державності», що свідчить про її довгу історію та самобутність нашого народу. Перша українська державність не стала успішною, агресія більшовицької Росії і Польщі призвели врешті до її поділу, однак Українська народні республіка заклала підвалини міжнародного визнання України, врешті зробила її засновницею Організації Об'єднаних Націй у 1948 р. Принагідно хочу відзначити підтримку Україною у ці дні мирних зусиль Кувейту  як непостійного члена Ради Безпеки.

У день відзначення Дня незалежності, мені приємно підкреслити міцність українсько-кувейтських відносин і що зв'язки між нашими країнами стають сильнішими завдяки зусиллям керівництва обох країн, підтвердженням чого став державний візит Президента України П.О. Порошенка до Кувейту і його зустріч з Його Високістю Еміром шейхом Сабах аль-Ахмадом Ас-Сабахом. Цей візит відкрив нові горизонти у відносинах між нашими країнами з точки зору активізації двостороннього співробітництва і досягнення взаємної вигоди в різних областях. Крім того, хочу зауважити, що Кувейт був піонером серед арабських країн у наданні гуманітарної допомоги Україні під час аварії на Чорнобильській АЕС, і це не вперше Кувейт, країна, яка є гуманітарним лідером у світі, надає допомогу народам і країнам, які пережили кризи і голод у різних частинах світу.

Між обома країнами укладено  багато документів про співпрацю, в т.ч. підписано угоди під час візиту президента Порошенка до Кувейту, чи укладені під час візитів делегацій обох країн у військовій, економічній, культурній, інформаційній, інвестиційній та інших сферах. Зокрема, зовсім недавно відбувся візит представника Кувейтської інвестиційної адміністрації Кувейту до України, в ході якого він провів зустрічі з представниками міністерств фінансів та економіки України, а також з українським Фондом державного майн для обговорення інвестиційних можливостей в нашій країні, обговорено можливість участі Кувейту в процесі приватизації в Україні.

Спільні міжурядові комісії між двома країнами продовжують періодично проводити свої засідання і стежити за результатами виконання домовленостей у відповідних сферах на благо двох дружніх народів України та Кувейту.

Третій рік поспіль фіксується позитивна динаміка нарощування обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Кувейтом. Зокрема, за підсумками І півріччя 2018 року товарообіг між країнами склав 11,46 млн. дол. США, тоді як за аналогічний період минулого року він становив лише 5 млн. дол. США. Експорт товарів зріс на 177,1% та сягнув 8,54 млн. дол. Одночасно суттєво збільшився обсяг імпорту (1579,1%), який склав майже 3 млн. дол. США.

Однак це не може задовольняти ні нас, ні наших кувейтських партнерів. Отже є стимул для подальшої роботи.

Ми ще раз хочемо підтвердити, що двері в Україну відкриті перед Кувейтом і його громадянами, оскільки це великий і відкритий ринок для всіх видів інвестицій, наша держава володіє економічним потенціалом, різноманітними інвестиційними можливостями як в сфері сільського господарства (експорт сільськогосподарської продукції українського виробництва до Кувейту і регіону), так і в таких сферах як промисловість, машинобудування, авіація, хімічна промисловість, туризм, комерційна і приватна нерухомості, енергетика, а також військово-технічне співробітництво між двома країнами. Існує багато привілеїв, пропонованих іноземному інвестору в цілому і кувейтянам зокрема, які роблять Україну привабливою для інвестицій з боку компаній і підприємців, які хочуть вийти на наш ринок, тим більше, що між нами укладена Угод про захист і заохочення взаємних інвестицій, яка набрала чинності в 2003 році, і метою якої є захист і забезпечення прав інвесторів.

Сьогодні ми можемо з впевненістю говорити, що українська економіка впевнено виходить з економічної кризи, обумовленої зовнішньою агресією, російською окупацією Автономної Республіки Крим. Незважаючи на безперервні бойові дії на сході України проти російсько-терористичних угрупувань ми досягли протягом останніх трьох років макроекономічної стабільності та забезпечили зростання ВВП, який за прогнозами МВФ у 2018 році складе 3,2%. Наш успіх у процесі економічної трансформації підтверджується зростанням рейтингу України в останньому звіті Світового банку «Ведення бізнесу», згідно з яким наша держава у 2017 році посіла 76-е місце, тоді як у 2014 році ми були лише на 114-му.

Україна також переживає швидкі і складні процеси в області прозорості та справедливості шляхом створення антикорупційного суду та судової реформи з метою забезпечення рівності і справедливості для всіх. Реформування судової системи покликане відновити довіру до неї з метою забезпечення справедливості для всіх, а також боротьби зі злочинністю. Так, міста України стають безпечнішими і більш стабільними, за виключенням деяких районів на сході країни через російську окупацію території України. Наша держава прагне відновити свій контроль і повернути ці території під свій вплив, а також покласти край окупації мирним і законним шляхом і захищати свою територію і своїх людей. На цьому шляху ми сподіваємося на підтримку міжнародного співтовариства, оскільки захист норм міжнародного права, світового порядку, до якого так довго йшло людство є нашою спільною справою. Отже агресор і порушник міжнародних домовленостей повинен бути покараний, опинитися в міжнародній ізоляції. Ким би він не був.

Крім того, Україна має чудові туристичні переваги, оскільки її клімат в літні місяці характеризується помірними температурами, тут багато історичних та археологічних пам'яток, замків і фортів, а також місць, які розповідають про різні події, що відбувалися в країні протягом усієї її історії. Тут також є гірські курорти і прекрасні пляжі, театри, оперні театри, є вдосталь ресторанів, які задовольнять всі смаки відвідувачів. Ми також ввели порядок оформлення віз для громадян Кувейту та країн Перської затоки безпосередньо в наших аеропортах.

Україна також відкриває свої обійми перед бажаючими отримати лікування в лікарнях та медичних центрах, які мають величезний лікувальний досвід та високу кваліфікацію в різних медичних спеціальностях на рівні Європи та світу. Ці заклади оснащені найсучаснішим і найбільш точним обладнанням і і дуже конкурентоспроможною ціною в порівнянні з іншими країнами.

Ми гордимося тим, що 5 українських університетів увійшли до рейтингу кращих університетів в світі, у нас є тисячі студентів, які приїжджають вчитися, і випускники наших вузів володіють високою кваліфікацією та науковим рівнем у багатьох спеціальностях, і все це завдяки сильним навчальним програмам та виробленим системам, і ми сподіваємося на активну співпраця між міністерствами освіти обох країн на благо наших студентів.

Існує також координація з Державною адміністрацією спорту, щоб зводити мости співпраці між Кувейтом і Україною, шляхом обміну досвідом, оскільки українські спортсмени довели свої високі навички, перемагаючи на багатьох чемпіонатах, отримуючи медалі у всіх видах змагань.

Сьогодні Україна доводить світу свій мирний підхід у вирішенні різних проблем та підтримці міжнародної безпеки і миру в усьому світі, наша держава керується міжнародним законодавством у відстоюванні своїх прав, захищає свою територію і її народ як військовими так і правовими засобами, щоб зберегти свою безпеку, гідність і територіальну цілісність.

Висловлюю найкращі побажання миру і безпеки нашим державам Україні і Кувейту, щоб наші народи жили в добрі, мирі і щоб у світі і зникли конфлікти і війни, а завтрашній день був кращим у всіх сферах життя.

Посол України в Кувейті В.Толкач

Газета "Аль-Анба",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux