Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв'ю Посла В.Толкача газеті "Аль-Анба" щодо перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, інвестиційної привабливості України та основних досягнень у розвитку двосторонніх відносин з Кувейтом (арабською)
Опубліковано 24 червня 2018 року о 15:17

Інтерв’ю Посла України в Державі Кувейт Володимира Толкача газеті Аль Анба (23 червня 2018 р.)

 • Візит Президента України до Кувейту був успішним у всіх відношеннях.
 • «В Україні багато інвестиційних можливостей в усіх сферах: запрошуємо скористатись ними».

Підсумовуючи результати візиту Президента, Посол наголосив на прагненні України забезпечити кращі інвестиційні можливості для кувейтян, а також на подальшій співпраці у дипломатичній та політичній сферах, збільшенні обсягу інвестицій між дружніми країнами.

Крім того, Посол підкреслив, що український народ поніс великі жертви заради миру та стабільності в Україні, Європі та світі.

         Які результати візиту Президента України до Кувейту?

За останні 15 років це був перший візит, який виявися результативним та успішним, адже було укладено угоди та меморандуми про взаєморозуміння, над виконанням яких працює як Посольство, так і Міністерства.

Цей візит припав на 25-у річницю дипломатичних стосунків, під час яких вдалося налагодити численні двосторонні стосунки (також Кувейт визнав суверенітет України на всіх її землях), співпрацю в рамках міжнародних організацій та закласти основи майбутньої співпраці.

         Які є досягнення у двосторонній співпраці?

Відверто кажучи, економічна співпраця не знаходиться на задовільному для обох сторін рівні, адже обсяг товарообороту не перебільшує 20 млн долларів, а сприяння українських компаній проектам розвитку в Кувейті (так само, як і рівень кувейтських інвестицій в Україні) не є високим.

Також було наголошено на необхідності зміцнення співпраці в оборонній, військовій, технічній, освітянській та медичній сферах.

         Розкажіть детальніше про полегшення візового режиму, будь ласка.

  На сьогоднішній день українці можуть отримати візу в кувейтському аеропорту, це ж правило діє і для кувейтян, що прибувають до України. Сподіваємось на впровадження безвізового режиму у майбутньому, але вже сьогодні є необхідність започаткування прямого авіасполучення між Україною та Кувейтом. 

         Яких зусиль докладає Посольство України в Кувейті для зміцнення двосторонніх відносин?

Ми організовуємо конференції та виставки для ознайомлення з різноманітною українською продукцією (серед харчової промисловості: м’ясна, молочна, зернова продукція та олії; різноманітна техніка, в т.ч. бурова).

         Чи буде збільшуватись співпраця в інших сферах?

Авжеж, ми притримуємось схожих точок зору щодо багатьох проблем. Ми також задоволені співпрацею в рамках міжнародних організацій і, зокрема, вдячні Кувейту за підтримку територіальної цілісності України в Раді Безпеки ООН.

         Яка Ваша думка щодо дипломатичної та політичної ролі Кувейту?

Кувейтяни можуть пишатись славою своєї країни на міжнародній арені, зокрема в гуманітарній сфері та досягненні примирення між державами. Користуючись цією нагодою, хочу привітати Кувейт з 57-ю річницею незалежності.

         Українська валюта не зовсім стабільна, чи не так?

Вартість гривні знаходиться в рамках, визначених Міністерством фінансів. Її ослаблення припадає на окупацію деяких українських земель Росією. І це не тільки через військовий фактор та пов’язані з ним витрати, але й через зменшення кількості іноземних ринків в Україні. Водночас, падіння гривні слугує можливістю для іноземного інвестування у нерухомість, а також призводить до здешевлення робочої сили. У нас є багато сфер для інвестування і ми вже другий рік поспіль спостерігаємо збільшення іноземних інвестицій, що має позитивний вплив на українську економіку.

Запрошуємо Суверенний фонд Кувейту та Фонд економічного розвитку Кувейту долучитись до українського  «Офісу залучення інвестицій».

         Чи почала Україна цікавитись туризмом та привабленням іноземних туристів?

Авжеж, адже в Україні чудова природа, гарні готелі, численні історичні пам’ятки, а також розвинута транспортна мережа та інша інфраструктура, яку держава постійно вдосконалює.

         Чи готові ви прийняти випускників загольноосвітніх шкіл цього року?

Вітаємо усіх іноземних студентів з Кувейту, що бажають вчитися в Україні. Ми полегшили процедуру подання документів, і відтепер можна проглянути умови та необхідні документи на сайті Посольства, а візові збори сплатити через «KNet», не відвідуючи банк.

         Що означає для України 73-я річниця перемоги над фашизмом?

Більшість українських земель було окуповано, і за їхнє визволення боролась як українська постванська армія, так і радянська. Не можна фарбувати історію в білий або чорнй колір, тому в цей день мусимо вшанувати пам’ять усіх, хто пожертвував життям за Україну. Ми відзначаємо цей день разом з Європою, яка спромоглася позбутися пагубної ідеології та проголосила принцип рівності людей та взаємоповаги. Цей досвід ми використовуємо для упередження конфліктів та війни, розпочатих деякими країнами, беручи до уваги зокрема те, що ці країни вважають правильною лише свою версію історії та нав’язують її іншим. Ми закликаємо до діалогу та компромісу в тлумаченні історії.

         Які жертви понесла Україна у боротьбі з фашистами?

Україна понесла численні жертви та втрати. Лише під час визволення Києва загинуло близько 400 тисяч осіб. В Україні відзначення цієї дати є вшануванням перемоги та водночас трагедії українського народу. На превеликий жаль, є ті, хто спотворює спільну історію, зокрема ту, що пов’язана з Другою світовою війною. Нам не подобаються заяви російських політиків, в яких принижується роль тієї чи іншої республіки/народу колишнього Радянського Союзу.

Ми вшановуємо пам’ять усіх жертв війни, як загиблих в радянській армії, так і бійців УПА, які боролись у західноукраїнських лісах заради визволення своєї Батьківщини. Україна солідарна з Європою у щорічному вшануванні жертв війни як 8 травня, так і 22 червня.

         Але Європа подолала цю проблему?

Європа позбулася нацистської ідеології та прийнляла принцип визнання усіх людей рівними. Це - найцінніший урок Другої світової війни, який допоможе уникнути конфліктів, що створюють деякі держави.

         В деяких українських містах стались конфлікти між українськими націоналістами та про-радянськими елементами?

У суспільстві існує багато точок зору щодо Другої світової війни. Є спроби звинуватити народи в злочинах. Це неправильно, адже криміналу припускаються окремі злочинці, а не цілі народи. Тому саме ці групи мають притягатися до відповідальності, як це сталося на Нюрнберзькому процесі проти фашизму. Святкувати лише перемогу неправильно, адже заради неї загинуло багато людей, тому треба вшановувати їхню пам’ять. Українська влада прагне надати людям можливість вшанувати своїх батьків/дідів, які загинули під час війни. Існують також зовнішні фактори, які впливають на характер вшанування цієї дати в Україні.

         Чому європейські країни та країни колишнього Радянського Союзу підняли різні гасла?

Україна намагається зміцнити принцип гуманності та подолати бажання реваншу, як у гаслі «Ми були в Берліні, ми можемо повторити», яке порушує багато проблем, зокрема розпалює протиріччя та бажання помсти. Саме це сталося з Німеччиною, яка програла у Першій світовій війні, що породило бажання помсти та передумови Другої світової війни. Нині, коли російські добровольці використовують при окупації України чорно-помаранчеву символіку як символ Перемоги, це викликає супротив у українців, тому нині ми використовуємо символ Європи - смутку за жертвами, червоний мак.

         Яка ситуація щодо приєднання України до Європейського Союзу?

Ми говоримо про необхідність приєднання України. Перед нами багато проблем, одну з яких ми вже вирішили - це стосується віз та створення зони вільної торгівлі. Іншою проблемою залишається економічна та законодавча реформа. Можливо, приватизація сприятиме її вирішенню, адже якщо підприємствами будуть керувати успішні особи, це призведе до розвитку, збільшенню прибутку та появі робочих місць.

Газета "Аль-Анба", Юсеф Ганем

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux