Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та Кувейтом
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 15:48

Співробітництво між Україною та Державою Кувейт в науково-технічній сфері характеризується значним невикористаним потенціалом, що визначає перспективи подальшого розвитку.

Підтримуються контакти з Кувейтським інститутом наукових досліджень, який є провідним державним закладом країни перебування у цій сфері. Позитивним прикладом взаємодії згаданої науково-дослідної установи емірату з українськими партнерами стало укладання в 2012 р. Угоди щодо співробітництва з Інститутом біології південних морів імені О.О.Ковалевського НАН України, яка передбачає взаємне переймання досвіду та напрацювань, в тому числі шляхом обміну науковими співробітниками, а також опублікування спільних наукових досліджень.

Крім того, в ході візиту Президента України П.О.Порошенка до Кувейту 18-19 березня 2018 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо наукового співробітництва між Національною академією наук України і Кувейтським інститутом наукових досліджень (KISR).

Перспективною залишається співпраця з Кувейтським університетом. У вересні 2013 р. делегація столичного закладу емірату на чолі з ректором А.Аль-Бадером відвідала Україну, за результатами візиту якої укладені меморандуми про взаєморозуміння щодо академічної співпраці з КНУ імені Т.Шевченка та НМУ імені О.О.Богомольця. Згідно з досягнутими домовленостями, в листопаді 2013 р. вітчизняні вчені-арабісти, серед яких завідувач відділу Класичного Сходу Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України В.Рибалкін, взяли участь у міжнародній науковій конференції «Схід – очима Заходу», організованій факультетом гуманітарних наук Кувейтського університету.

Слід зазначити, що участь представників дипломатичної установи у різноманітних заходах, які влаштовують наукові кувейтські установи, свідчать про зацікавленість останніх у налагодженні контактів та співробітництва з українськими науково-дослідницькими закладами.

Очікується, що додаткового поштовху для двостороннього співробітництва може надати організація візитів до країни перебування керівників та провідних наукових співробітників українських ВНЗ та науково-дослідних інститутів.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux