Посольство України в Державі Кувейт

, Київ 13:07

Українці в Кувейті

У Кувейті тимчасово перебуває та постійно проживає близько 600 громадян України. Всього на консульському обліку у Посольстві України в Кувейті перебуває 215 громадян України (177 – дорослих, 38 – дітей).

Більшість представників української громади – дружини та діти підданих Кувейту та громадян інших арабських країн (Сирії, Лівану, Йорданії, Єгипту), що працюють у місцевих компаніях. Крім того, багато українців працюють за приватними контрактами у спортивних клубах (тренерами), школах (вчителями різних предметів), медичній галузі (лікарями, масажистами), готельному бізнесі, електростанціях тощо.

Найбільшими роботодавцями для українських громадян у Кувейті є авіакомпанія Kuwait Airways (близько 70 осіб) та клініка «Аль-Орф» (близько 40 осіб).

Протягом останнього часу хорошою традицією стало проведення зустрічей з вихідцями з України та членами їхніх сімей, зокрема, з нагоди відзначення Днів Соборності, Конституції та Незалежності України, Шевченківських вечорів, різдвяних та новорічних свят. Певна кількість громадян бере активну участь у роботі комісій під час виборів Президента України та депутатів Верховної Ради України, організації культурологічних або політичних заходів тощо.

Важливою подією в житті місцевої української громади стало створення в січні 2012 р. Громадської спілки українсько-кувейтської дружби, до складу якої увійшли громадяни України, які проживають в країні акредитації, а також піддані емірату та інших арабських країн, життя яких пов’язане з нашою державою (родина, освіта, ділові зв’язки).

Українська громада Кувейту має власну сторінку в мережі Facebook під назвою «Українці в Кувейті», на якій розміщуються новини з життя українських громадян, а також інша корисна довідкова інформація.

При Громадській спілці продовжує функціонувати заснована за ініціативи дипустанови недільна школа з вивчення української мови для дітей громадян України, які проживають чи тимчасово перебувають у Кувейті.