Посольство України в Державі Кувейт

, Київ 06:08

Українці в Кувейті

На території Кувейту тимчасово перебуває та постійно проживає близько 400 громадян України, які представляють малочисельну українську громаду в країні акредитації.

Всього на консульському обліку у Посольстві перебуває 179 громадян України (159 – дорослих, 20 – дітей). Більшість з наших співвітчизників – дружини та діти підданих емірату та громадян інших країн (Сирії, Лівану, Йорданії, Єгипту), що працюють у місцевих компаніях.

Крім того, багато українців працюють за приватними контрактами у спортивних клубах (тренерами з гімнастики, фехтування, плавання тощо), школах (вчителями різних предметів), медичній галузі (лікарями, масажистами), банках, будівельних компаніях, готельному бізнесі, електростанціях тощо. У 2016р. кількість українських заробітчан у Кувейті збільшилася на 80-90 осіб через їхнє працевлаштування в авіакомпанії Kuwait Airways та клініці «Аль-Орф».

Протягом останнього часу хорошою традицією стало проведення зустрічей з вихідцями з України та членами їхніх сімей, зокрема, з нагоди відзначення Днів Соборності, Конституції та Незалежності України, Шевченківських вечорів, різдвяних та новорічних свят. Певна кількість громадян бере активну участь у роботі комісій під час виборів Президента України та депутатів Верховної Ради України, організації культурологічних або політичних заходів тощо.

Важливою подією в житті місцевої української громади стало створення в січні 2012 р. Громадської спілки українсько-кувейтської дружби, до складу якої увійшли громадяни України, які проживають в країні акредитації, а також піддані емірату та інших арабських країн, життя яких пов’язане з нашою державою (родина, освіта, ділові зв’язки).

Українська громада Кувейту має власну сторінку в мережі Facebook під назвою «Українці в Кувейті», на якій розміщуються новини з життя українських громадян, а також інша корисна довідкова інформація.

При Громадській спілці продовжує функціонувати заснована за ініціативи дипустанови недільна школа з вивчення української мови для дітей громадян України, які проживають чи тимчасово перебувають у Кувейті. Крім того, для української громади на регулярній основі організовуються богослужіння українською мовою.