Посольство України в Державі Кувейт

, Київ 12:51

Щодо порядку ввезення/вивезення готівкових коштів в/з України

01 січня, 00:00

Шановні громадяни,

Інформуємо, що відповідно до постанови НБУ від 12.12.2017р №127, починаючи з 14 грудня 2017 року, фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Таким чином, відповідно до нових правил, під час декларування не потрібно предявляти документи, які підтверджують зняття готівки з рахунків у фінустановах та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, як було раніше. 

Вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

Просимо врахувати зазначену інформацію при плануванні ваших закордонних поїздок для уникнення можливих проблем чи непорозумінь при перетині кордону.