Посольство України в Державі Кувейт

, Київ 13:08

Оформлення постійного проживання за кордоном

Щодо порядку оформлення дозволу
на постійне проживання в Кувейті

Шановний співвітчизнику, перебуваючи на території Кувейту Ви отримали дозвіл від місцевих властей (ікама) на проживання в Кувейті, що дає Вам право проживати у цій країні у зв'язку із з'єднанням сім'ї або з інших причин.
Таким чином, у відповідності до чинного законодавства України, Ви отримали статус громадянина України, який постійно проживає в Україні, але тимчасово перебуває на території Кувейту.

Якщо Ви прийняли рішення залишитись на постійне проживання в Кувейті, Вам слід отримати дозвіл від компетентних органів України на постійне проживання за кордоном. Оформленням зазначених дозволів в Україні належить до компетенції підрозділів Міністерства внутрішніх справ України - відділів у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) УМВС України в областях, а також містах Києві та Севастополі.

Для отримання дозволу на постійне проживання за кордоном слід зібрати та подати особисто до УМВС України за місцем постійного проживання чи до консульського відділу Посольства наступні документи:
1. Заява – анкета встановленого зразку.
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
3. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження.
4. Нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження дітей до 18 років.
5. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про укладення шлюбу.
6. Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про розірвання шлюбу.
7. Нотаріально засвідчена та перекладена на українську чи російську мову довідка про отримання дозволу на постійне проживання від компетентних органів Кувейту (подається до УМВС України).
8. Нотаріально засвідчена заява батьків про відсутність у них матеріальних претензій у зв'язку з Вашим наміром залишитись на постійне проживання (ПМП) в Кувейті.
9. У випадку смерті одного (чи обох) з батьків, а також близьких родичів - нотаріально засвідчене свідоцтво про смерть.
10. Нотаріально засвідчена заява від законних представників неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні.
11. Якщо неповнолітні діти залишаються на ПМП за кордоном з одним із батьків - нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків.
12. Довідка з місця роботи в Україні за останні 5 (п'ять) років про відсутність до Вас матеріальних претензій.
13. Нотаріально засвідчена заява-згода щодо оформлення на ПМП у Кувейті разом з батьками від дитини віком від 15 до 18 років.
14. Чотири фотокартки розміром 3,5 х 4,5.
15. Якщо Ви подаєте документи щодо отримання дозволу на постійне проживання в Кувейті до консульського відділу Посольства, слід сплатити консульський збір, який становить 30 кувейтських динарів.

Після обробки та оформлення компетентними органами України вищезазначених документів та отримання дозволу на постійне проживання за кордоном Вам необхідно знятись з реєстраційного обліку в Україні та здати внутрішній паспорт. Згадану процедуру можна здійснити шляхом особистого (або через іншу особу за дорученням) звернення до ВГІРФО за останнім місцем реєстрації в Україні або через Посольство.

Після складання Вашої заяви про зняття з реєстраційного обліку в Україні та вилученням у Вас внутрішнього паспорту або надання Вам відповідної довідки з органів внутрішніх справ України, Вас буде поставлено в Посольстві на постійний консульський облік.

Нагадуємо, що виключно громадяни України, які перебувають на постійному консульському обліку, вважаються такими, що постійно проживають за кордоном.


Консульський відділ Посольства України в Державі Кувейт
Керівник: Ігнатовський Євген Євгенович
Консул
Адреса:

Ель-Кувейт, Сурра, блок 5, вул. 1, буд. 37

Телефон: +965 25 31 85 07 (дод. 103) Гаряча лінія (в разі загрози життю чи безпеці громадян України): +965 99844503
Факс: +965 25 31 85 08
Ел. пошта: emb_kw@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Консульський прийом громадян України:

неділя, вівторок, четвер:

9:30 – 12:30 – консульські дії з питань легалізації, нотаріату, реєстрації дітей громадянами України, оформлення необхідних довідок, що вимагаються компетентними органами Кувейту

13:00 – 14:00 – видача оформлених документів

понеділок, середа:

9:30 – 13:00 – прийом документів з паспортних питань*, питань посвідчення довіреностей, витребування документів з України, реєстрації актів цивільного стану, оформлення дозволу на постійне проживання за кордоном; надання консультацій з консульсько-правових питань

* прийом з паспортних питань здійснюється виключно за попереднім записом, за тел.: 25 31 85 07 (дод. 103).

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, арешту, інших випадків, які загрожують життю, безпеці чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неробочий та неприйомний час, вихідні та святкові дні. 

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

неділя, вівторок, четвер:

9:30 – 12:30 – прийом документів (у тому числі, з візових питань та легалізації офіційних документів)

13:00 – 14:00 – видача оформлених документів

Громадяни певних категорій (особи з дітьми до 14 років, вагітні, інваліди, тяжкохворі) обслуговуються позачергово.

З 12 грудня 2016 року в Посольстві України в Державі Кувейт започатковано оформлення українських віз засобами інформаційно-телекомунікаційної системи «Віза», що уможливлює іноземцям та особам без громадянства реєстрацію візового клопотання он-лайн та призначення дати подачі документів в установі безпосередньо через сайт http://visa.mfa.gov.ua .

 

Примітки:

Інформацію та роз’яснення щодо переважної більшості питань консульського характеру, які виникають у громадян, розміщено у розділі веб-сайту Посольства «Консульські питання», зокрема, у підрозділах «Часті питання» та «Поради подорожуючим».

У телефонному режимі здійснюється:

-         роз’яснення з питань, інформація стосовно яких відсутня на сайті Посольства;

-         запис на оформлення паспортних документів;

-         надання консультацій щодо порядку дій у випадках потрапляння громадян України у проблемні/скрутні ситуації. 

Консультації по телефону надаються кожного робочого дня (неділя-четвер) з 14:00 до 16:30 за номером: (+965) 25 31 85 07 (дод. 103).

Звернення громадян з консульсько-правових питань також приймаються на електронну адресу: emb_kw@mfa.gov.ua.

При цьому просили би врахувати, що Посольство приймає до розгляду звернення громадян, надіслані електронною поштою, які відповідають вимогам Закону України «Про звернення громадян». Зокрема, у зверненні обов’язково має бути зазначена така інформація:

-         прізвище, ім’я та по-батькові заявника;

-         паспортні дані;

-         контактні дані та адреса проживання в країні перебування;

-         чітко сформульовані питання.  

Відповідь на такі звернення громадян надається у встановлені вищезгаданим Законом строки:

-         звернення, які не потребують додаткового вивчення (надання інформації стосовно переліку необхідних для вчинення консульських дій документів; загальні роз’яснення щодо положень чинного законодавства України або особливостей законодавства Кувейту) опрацьовуються до 15 днів з дня їх надходження до установи;

-         інші звернення (зокрема, надання консульської допомоги або сприяння) розглядаються та вирішуються у термін до одного місяця. 

 


Перелік консульських дій