Посольство України в Державі Кувейт

, Київ 20:47

Пам’ятка громадянам України, які планують працювати або вже працюють за контрактами в Державі Кувейт

У разі, якщо Ви плануєте виїхати для роботи в кувейтських компаніях та фірмах, або вже працюєте в Державі Кувейт, Вам доцільно знати наступне:

1. Перед виїздом до Кувейту уважно ознайомтеся з умовами, які Вам запропонує місцева фірма. В цьому контракті (так званому job-offer) має бути зазначений розмір Вашої заробітної плати, умови роботи, забезпечення житлом та транспортом, харчуванням, медичним обслуговуванням, надання відпустки тощо. Якщо Вам щось не зрозуміло або не влаштовує – звертайтеся за роз’ясненнями до кувейтського роботодавця або ж наполягайте на поліпшенні умов. Тільки після отримання  job-offer, який Вас влаштовує, за підписом генерального менеджера компанії-роботодавця, ухвалюйте рішення про приїзд до Кувейту. Не зайвим є звернення до Посольства Держави Кувейт в Україні з метою отримання експертної оцінки щодо відповідності Вашого контракту національному законодавству.

2. Одразу після прибуття до Кувейту з Вами має бути підписаний оригінальний контракт у 3-х (трьох) примірниках англійською (або зрозумілою Вам) мовою, з яких один примірник залишається Вам, один – в компанії а ще один направляється в Міністерство праці та соціального захисту Кувейту. Уважно вивчіть контракт, перевірте відповідність усіх його положень наданого Вам раніше job-offer. В контракті не може бути пунктів, в яких йдеться, що Ваш паспорт громадянина України для виїзду за кордон має зберігатися в компанії або ж сам контракт написаний арабською мовою, що унеможливлює Ваше з ним ознайомлення. Як правило, кувейтська компанія-роботодавець забезпечує житлом, транспортом та, інколи, харчуванням. Пам’ятайте, що за кувейтським законодавством, у разі підписання офіційного контракту на роботу, місцева компанія-роботодавець несе за Вас повну відповідальність (в галузі проживання, харчування, медичного забезпечення). У разі, якщо ці вимоги не виконуються компанією-роботодавцем – терміново звертайтеся до Посольства (стаціонарний - 25318507).

3. Напередодні Вашого працевлаштування, після підписання контракту, компанія-роботодавець має оформити Вам медичну страховку та резидентську робочу візу, яка видається, як правло, терміном на 1 рік. При цьому всі витрати, згідно з місцевим законодавством, має нести компанія-роботодавець. У процесі оформлення медичної страховки Вам необхідно здати відповідні аналізи та відвідати лікарню. Для отримання резидентської робочої візи компанії-роботодавцю буде необхідний Ваш паспорт для виїзду за кордон. У зв’язку з цим пам’ятайте, що паспорт є власністю України і не може бути вилучений будь-яким іноземним суб’єктом. На період  оформлення компанією-роботодавцем робочої резидентської візи паспорт, як правило, надається співробітникам цієї компанії за умови обов’язкової видачі Вам відповідної розписки, де буде зазначено причину тимчасового вилучення документу та термін його повернення. Слід мати на увазі,  що процес оформлення резидентської робочої візи триває не більше декількох днів.

4. У разі, якщо вилучений у Вас під приводом оформлення резидентської робочої візи паспорт громадянина України для виїзду за кордон не повертається компанією-роботодавцем протягом часу, зазначеному у розписці, знайте, що це є грубим порушенням міжнародного та кувейтського законодавства та є певною ознакою торгівлі людьми й рабства. В такому випадку радимо зустрітися безпосередньо з власником компанії-роботодавця (підданим Кувейту) та заявити про те, що Ваш паспорт є власністю України, а його вилучення є грубим порушенням і в разі, якщо Вам його не повернуть, Ви змушені будете звернутися зі скаргами до Посольства України та відповідних державних контролюючих органів країни перебування.

5. Якщо Ваші вимоги з повернення паспорта не виконуються компанією-роботодавцем, радимо терміново звертатися до Консульського відділу Посольства України в Кувейті. Реагуючи на Ваше звернення, дипломати проведуть зустріч з керівництвом компанії-роботодавця та вимагатимуть повернення Вашого паспорту. Якщо й це не призведе до бажаного результату – необхідно звертатися до відділення Міністерства праці та соціального захисту Кувейту в губернаторстві, в якому юридично зареєстрована Ваша компанія-роботодавець, з офіційною скаргою. В цій скарзі необхідно зазначити Ваші претензії (вилучення паспорту, невиконання умов контракту, порушення Ваших інших прав та свобод). Знайте, що після офіційної реєстрації Вашої скарги у відділенні Міністерства праці та соціального захисту Кувейту Ваш контракт «заморожується» державою, яка стає на Ваш захист, тобто компанія-роботодавець не має права Вас звільнити, припинити виплату заробітної плати, позбавити помешкання, харчування та іншого, що передбачене контрактом. Реагуючи на Вашу скаргу, прокурор викликає до відділення Міністерства праці та соціального захисту Кувейту представників компанії-роботодавця (як правило, юристів) для з’ясування обставин справи та пошуку шляхів вирішення проблеми. В разі, якщо представники компанії-роботодавця визнають свою провину та виконують Ваші вимоги (головне – повертають паспорти), справа анулюється. Однак, пам’ятайте, що повернення паспортів та погодження на виконання Ваших вимог має бути здійснено виключно за присутності прокурора в відділенні Міністерства праці та соціального захисту Кувейту, інакше компанія-роботодавець може звинуватити Вас у наклепу та звернутися з позовом до суду. Як правило, проблема вирішується на користь особи, що подала скаргу, однак, в деяких випадках, справа передається до суду, який виносить остаточне рішення. На час розгляду справи наполегливо рекомендуємо Вам виконувати усі обов’язки, передбачені контрактом, не порушувати трудової та виконавської дисципліни, не конфліктувати з представниками компанії-роботодавця, не реагувати на можливі провокації, оскільки це може бути використано проти Вас. Пам’ятайте, що Ви захищені законом!

6. У разі необхідності Ви також можете звернутися до центрального офісу Міністерства праці та соціального захисту Кувейту (розташований на 7-му поверсі будівлі Behbehani вул. Soor Street, навпроти готелю Court Yard Mariott). Після реєстрації скарги в цьому органі Вам буде надана можливість знайти нового роботодавця і на цей час компанія-роботодавець не зможе Вас звільнити та припинити дію контракту в односторонньому порядку.

 


Консульський відділ Посольства України в Державі Кувейт
Керівник: Ігнатовський Євген Євгенович
Консул
Адреса:

Ель-Кувейт, Сурра, блок 5, вул. 1, буд. 37

Телефон: +965 25 31 85 07 (дод. 103) Гаряча лінія (в разі загрози життю чи безпеці громадян України): +965 99844503
Факс: +965 25 31 85 08
Ел. пошта: emb_kw@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Консульський прийом громадян України:

неділя, вівторок, четвер:

9:30 – 12:30 – консульські дії з питань легалізації, нотаріату, реєстрації дітей громадянами України, оформлення необхідних довідок, що вимагаються компетентними органами Кувейту

13:00 – 14:00 – видача оформлених документів

понеділок, середа:

9:30 – 13:00 – прийом документів з паспортних питань*, питань посвідчення довіреностей, витребування документів з України, реєстрації актів цивільного стану, оформлення дозволу на постійне проживання за кордоном; надання консультацій з консульсько-правових питань

* прийом з паспортних питань здійснюється виключно за попереднім записом, за тел.: 25 31 85 07 (дод. 103).

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, арешту, інших випадків, які загрожують життю, безпеці чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неробочий та неприйомний час, вихідні та святкові дні. 

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

неділя, вівторок, четвер:

9:30 – 12:30 – прийом документів (у тому числі, з візових питань та легалізації офіційних документів)

13:00 – 14:00 – видача оформлених документів

Громадяни певних категорій (особи з дітьми до 14 років, вагітні, інваліди, тяжкохворі) обслуговуються позачергово.

З 12 грудня 2016 року в Посольстві України в Державі Кувейт започатковано оформлення українських віз засобами інформаційно-телекомунікаційної системи «Віза», що уможливлює іноземцям та особам без громадянства реєстрацію візового клопотання он-лайн та призначення дати подачі документів в установі безпосередньо через сайт http://visa.mfa.gov.ua .

 

Примітки:

Інформацію та роз’яснення щодо переважної більшості питань консульського характеру, які виникають у громадян, розміщено у розділі веб-сайту Посольства «Консульські питання», зокрема, у підрозділах «Часті питання» та «Поради подорожуючим».

У телефонному режимі здійснюється:

-         роз’яснення з питань, інформація стосовно яких відсутня на сайті Посольства;

-         запис на оформлення паспортних документів;

-         надання консультацій щодо порядку дій у випадках потрапляння громадян України у проблемні/скрутні ситуації. 

Консультації по телефону надаються кожного робочого дня (неділя-четвер) з 14:00 до 16:30 за номером: (+965) 25 31 85 07 (дод. 103).

Звернення громадян з консульсько-правових питань також приймаються на електронну адресу: emb_kw@mfa.gov.ua.

При цьому просили би врахувати, що Посольство приймає до розгляду звернення громадян, надіслані електронною поштою, які відповідають вимогам Закону України «Про звернення громадян». Зокрема, у зверненні обов’язково має бути зазначена така інформація:

-         прізвище, ім’я та по-батькові заявника;

-         паспортні дані;

-         контактні дані та адреса проживання в країні перебування;

-         чітко сформульовані питання.  

Відповідь на такі звернення громадян надається у встановлені вищезгаданим Законом строки:

-         звернення, які не потребують додаткового вивчення (надання інформації стосовно переліку необхідних для вчинення консульських дій документів; загальні роз’яснення щодо положень чинного законодавства України або особливостей законодавства Кувейту) опрацьовуються до 15 днів з дня їх надходження до установи;

-         інші звернення (зокрема, надання консульської допомоги або сприяння) розглядаються та вирішуються у термін до одного місяця.